۰ نفر

حماس: بایدن و برخی مقامات اروپا باید عذرخواهی کنند

۲ خرداد ۱۴۰۳، ۲۳:۲۳
کد خبر: 843536
حماس: بایدن و برخی مقامات اروپا باید عذرخواهی کنند

درپی اذعان خبرگزاری آسوشیتدپرس به دروغ بودن ادعای تعرض رزمندگان حماس به صهیونیست‌ها در روز هفتم اکتبر، جنبش حماس در بیانیه ای خواستار عذرخواهی رئیس جمهوری آمریکا و برخی مقامات اروپایی به دلیل نسبت دادن چنین ادعای دروغی به مقاومت شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در بیانیه جنبش حماس در این باره آمده است: گزارش آسوشیتدپرس سیلی جدیدی به صورت مروجین اتهام دروغین خشونت جنسی توسط مقاومت در روز هفتم است.

طبق گزارش شبکه الجزیره، حماس اعلام کرد: در نتیجه این گزارش «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و سایر مقامات کشورهای اروپایی باید عذرخواهی کرده و از تکرار این اتهامات نادرست خودداری کنند.

پیشتر با وجود اذعان اسرای آزاد شده صهیونیست مبنی بر خوش‌رفتاری با آنان در دوران اسارت، رئیس‌جمهور آمریکا ادعاهایی علیه حماس از جمله تعرض به زنان اسیر را مطرح کرده بود.

در ادامه بیانیه حماس تاکید شده است: ما از فرستاده ویژه سازمان ملل در امور خشونت جنسی در مناطق درگیری می‌خواهیم گزارش خود را که در آن مقاومت را به خشونت جنسی متهم کرده است، مورد ارزیابی مجدد قرار دهد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که خبرگزاری آسوشیتدپرس امشب در گزارشی نوشت: آنچه «حاییم اوتمازگین» اسرائیلی درباره خشونت جنسی در حمله هفتم اکتبر گزارش داده بود و در سراسر جهان بازتاب یافت، معلوم شد که اتفاق نیفتاده است.

آسوشیتدپرس به نقل از صهیونیستی که حماس را به ارتکاب تجاوز جنسی متهم کرده بود، نوشت: اینطور نیست که من داستانی را اختراع کنم، اما معلوم شد که داستان متفاوت است و آن را اصلاح کردم.

این صهیونیست افزود: هیچ مدرک قانع‌کننده‌ای برای حمایت از ادعاها درباره آنچه در هفت اکتبر رخ داد، یافت نشد.

پیش از این برخی منابع صهیونیستی ادعای ارتکاب تجاوز جنسی توسط رزمندگان القسام در روز هفتم اکتبر را مطرح کرده بودند.

اوایل فروردین نیز روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گزارش داده بود ادعاهایی که از سوی یک وکیل زن اسرائیلی به نام «کوچاو الکایام لِوی» درباره ارتکاب تجاوز جنسی از سوی نیروهای جنبش حماس در جریان عملیات هفتم اکتبر «طوفان الاقصی» مطرح شده و در سطحی وسیع در رسانه‌های این رژیم و متحدان آن انتشار پیدا کردند دروغ از آب درآمدند در حالی که وکیل مذکور میلیون‌ها دلار پولی که برای انجام تحقیقات درباره این ادعاها درخواست کرده بود را بالا کشیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha