۰ نفر

بیانیه نخستین اجلاسیه خبرگان ششم منتشر شد

۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۸:۳۴
کد خبر: 843500
بیانیه نخستین اجلاسیه خبرگان ششم منتشر شد

اختتامیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به ریاست آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در محل مجلس قدیم برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در اختتامیه مجلس خبرگان گفت: حضرت آیت‌الله جنتی یکی از چهره‌های تأثیرگذار مجلس خبرگان هستند. آیت‌الله جنتی در مقام شاگردی از درس‌های حضرات عظام آیت‌الله بروجردی، امام خمینی (ره) و گلپایگانی فراگرفتند.

وی افزود: آیت‌الله جنتی با آیت‌الله مصباح یزدی، آیت‌الله امینی رابطه دوستانه و صمیمی داشتند، در عین حال فعالیت‌های آیت‌الله جنتی در عصر ما، آثار علمی و دینی از خود بر جای گذاشت.

حسینی بوشهری تاکید کرد: بسیاری از روحانیون تأثیرگذار امروز ایران اسلامی در مدرسه حقانی که توسط شهید بهشتی احداث شده بود، فارغ‌التحصیل شدند.

وی با اشاره به سوابق آیت الله جنتی، ادامه داد: آیت‌الله جنتی، فعالیت سیاسی ارزشمند و پرونده درخشانی داشتند. سال‌ها این شخصیت با الهام از امام خمینی (ره) در کنار مردم و مبارزان علیه رژیم پهلوی بودند. همچنین ایشان عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه هستند، با جامعه روحانیت و مدرسین فعالیت مبارزاتی در قم و نجف داشتند و فعالیت اطلاع‌رسانی برای مردم می‌کردند تا با شرایط طاغوت آشنا شوند.

این عضو مجلس خبرگان ششم ادامه داد: بعداز انقلاب، آیت‌الله جنتی نقش آفرینی فراوانی در کنار شهید بهشتی و قدوسی داشتند. در مسائل قضائی و عضویت در شورای نگهبان فعالیت دارند و این مسئولیت تا به امروز هم ادامه دارد.

وی گفت: گریز از دنیا و دنیا گریزی از جمله خصوصیت‌های فردی آیت‌الله جنتی به شمار می‌رود. نمایندگی رهبری و امام در اتحادیه دانشجویان، امام جمعه موقت تهران و کرمانشاه، نمایندگی مجلس خبرگان از استان خوزستان و تهران عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضویت در ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نمایندگی مسلمان با دستور رهبری در کشتار بوسنی و هرزگوین است.

حسینی بوشهری اذعان کرد: آیت‌الله جنتی تا پایان دوران پنجم رئیس مجلس خبرگان بودند. برای این شخصیت ارزشمند انقلاب اسلامی طول عمر با برکت داریم.

همچنین بنابر گزارش مهر،بیانیه پایانی اولین اجلاسیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری منتشر شد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:

اینک که با الطاف الهی و در پرتو عنایات خاصه حضرت بقیة الله الاعظم (عج) و مصادف با ایام میلاد مسعود حضرت ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا «علیه آلاف التحیة و الثناء» و حادثه دردناک شهادت رئیس جمهور محبوب، جهادگر و ولایی و همراهانشان و سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر منتخبان مردم شریف ایران در ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، کار خود را آغاز می‌کنند، با قدردانی از مردم هوشیار و متعهد ایران اسلامی که به رغم فضاسازی‌های دشمنان و معاندان با شرکتی با شکوه و هوشمندانه در صحنه انتخابات و حضور یک پارچه و عظیم خود در مراسم بدرقه و تشییع تاریخی رئیس جمهور شهید، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، دکتر امیر عبداللهیان و همراهانش؛ وفاداری خود را به مقام معظم رهبری و نظامِ متعلق به امام عصر (عج) نشان دادند، مواردی را متذکر می‌شویم:

۱. خبرگان ملت که پس از ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در شرایطی حساس و موقعیتی خطیر با انتخابی سنجیده، خردمندانه و هوشمندانه، فقیهی وارسته و مدیری مدبّر را برای رهبری نظام اسلامی برگزیدند، گام بلندی در تداوم تمامیّت ارکان قانونی کشور برداشتند و با هوشیاری، درایت و استقبال گرم مردم، نقشه‌های شوم بیگانگان که مترصد فرصت خلاء رهبری بودند، نقش بر آب شد. اینک نمایندگان دوره ششم مجلس خبرگان رهبری، ضمن سپاس و حمد الهی بر نعمت بزرگ ولایت و رهبری، عهد و پیمان خود را با رهبر معظم انقلاب؛ حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مد ظله العالی» تجدید می‌نمایند.

۲. در شرایط کنونی که با بیداری بسیاری از ملت‌ها، بخصوص فرهیختگان به ویژه دانشگاهیان سراسر جهان، تنفر و انزجار از صهیونیست‌ها و پشتیبانان آنها به ویژه آمریکای جنایتکار و خبیث فراگیر شده، آحاد امت اسلامی به ویژه ملت بزرگ و هوشیار ایران را به بصیرت و اتحاد در برابر توطئه‌های دشمنان فراخوانده و به طور خاص پس از شهادت رئیس جمهور مجاهد و انقلابی کشورمان، یکپارچگی قوای سه گانه را برای انجام رسالت خویش و تداوم راه سید شهیدان خدمت، مورد تأکید قرار می‌دهیم و اطمینان کامل داریم که در پرتو اتحاد و همبستگی حول محور ولایت فقیه و با تفضلات الهی، خللی در ادامه مسیر انقلاب اسلامی پیش نخواهد آمد. از مسئولان محترم انتظار می‌رود تا طبق قانون اساسی، برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور، ظرف مدت قانونی، اقدام لازم را مبذول دارند و ملت شریف ایران نیز هم چون همیشه به وظایف اسلامی و قانونی خود عمل نموده و با مشارکت حداکثری و انتخاب نامزد اصلح برای ریاست جمهوری، وفاداری خود را به آرمانهای نظام اسلامی و قانون اساسی نشان دهند و ضمن تقویت ایران اسلامی، دشمنان را مأیوس نمایند.

۳. در آستانه آغاز دوره جدید مجلس شورای اسلامی با تبریک و آرزوی موفقیت برای منتخبین مردم در مجلس دوازدهم، امید است که نمایندگان محترم بیش از گذشته با تمرکز بر مسائل داخلی و بین المللی، نیازهای واقعی مردم و مسائل کلان کشور در جهت حل مشکلات به ویژه رفع محرومیت، تأمین عدالت اجتماعی و ارتقای فکری و فرهنگی جامعه، جوانی جمعیت و مهار آسیب‌های اجتماعی بخصوص در فضای مجازی اقدام نموده و با تلاش بیشتر برای انجام وظیفه نظارتی خود فضای کشور را به سمت هم دلی، هم افزایی، امیدآفرینی، کار، تلاش، جهاد و فداکاری سوق دهند و اجازه ندهند بازی‌های سیاسی یا جناحی، فضای جامعه را غبارآلود و کام مردم را تلخ نماید.

۴. خبرگان ملت با تأکید بر ضرورت اجرای شرع و قانون در جامعه دینی، ضمن حمایت از نیروی انتظامی در اجرای قانون بر فضای انس و الفت تأکید نموده و زنان و دختران ارجمند ایران اسلامی را که در نظام اسلامی، دارای قدر و منزلت والایی هستند بر حفظ کرامت انسانی خویش، رعایت موازین و شئونات اسلامی و تواصی به حق مخصوصاً در حوزه حجاب و عفاف دعوت می‌نمایند.

۵. با توجه به در پیش بودن کنگره عظیم حج ابراهیمی، فرا رسیدن موسم حج را به امت اسلامی تبریک گفته و از زائران بیت الله الحرام که توفیق درک این ایام را با حضور در سرزمین وحی دارند می‌خواهیم این فرصت بی بدیل را مغتنم بدانند و با رعایت نظم اجتماعی مورد نیاز مناسک حج، برای کسب معنویتِ بیشتر، زدودن زنگارهای دل، وحدت امت اسلامی و پیروزی ملت‌های مسلمان و نابودی‏ دشمنان اسلام و مسلمین به درگاه ذات ربوبی، دعا و تضرع نمایند و با تأسی به حضرت ابراهیم «علی نبینا و آله و علیه السلام» در ابراز برائت قاطع و حداکثری از ظلم و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، بکوشند تا حج امسال جلوه آشکارتری از برائت نسبت به دشمنان اسلام داشته باشد.

۶. مجلس خبرگان رهبری، با تمجید فراوان از مقاومت افتخارآمیز رهبران و مجاهدان غیور محور مقاومت به ویژه در یمن، عراق، لبنان و فلسطین که به رغم اوج گیری جنایات رژیم منحوس صهیونیستی در نسل کشی و قتل عام مردم به ویژه زنان و کودکان، به مقاومت خود ادامه می‌دهند و با توجه به اینکه تا کنون نهادها و سازمانهای بین المللی به وظایف قانونی و اساسی خود عمل نکرده و مانع این جنایات وحشیانه نشده اند؛ همه انسان‌های آزاده به ویژه جوانان و دانشجویان جهان را به استمرار حمایت مادی و معنوی از این مجاهدان سرافراز فراخوانده و بار دیگر بر طرح جمهوری اسلامی ایران در خصوص برگزاری همه پرسی با مشارکت همه فلسطینیان اصیل تأکید می‌کند و از نقش بی بدیل مقام معظم رهبری در هدایت و حمایت از مقاومت شجاعانه مردم منطقه که شرایط سیاسی و اجتماعی جهان را تحت الشعاع قرار داده، صمیمانه تجلیل نموده و از سپاه پاسداران و نیروهای مسلح برای عملیات «وعده صادق» که تنبیه مناسب و بی سابقه‌ای برای غاصبان صهیونیست و هشدار جدی برای اذناب منطقه‌ای این رژیم و نقطه عطف در جهان اسلام بود، تشکر می‌کنیم.

مجلس خبرگان رهبری در پایان یاد امام خمینی (قدس سره) بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی را که عزت و سرافرازی امروز ایران با نهضت الهی ایشان رقم خورده است و خاطره آیت الله رئیسی و دیگر شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی را گرامی داشته، طول عمر با عزت و برکت مقام معظم رهبری تا ظهور امام عصر «عجل الله تعالی فرجه الشریف» و سربلندی و بهروزی تمام هم میهنان عزیزمان را از خداوند متعال مسئلت می‌نماید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha