۱ نفر

کدام مقامات خارجی برای مراسم تشییع رئیسی به تهران می‌آیند؟

۲ خرداد ۱۴۰۳، ۰:۴۵
کد خبر: 843375
کدام مقامات خارجی برای مراسم تشییع رئیسی به تهران می‌آیند؟

مراسم تشییع پیکر رئیس جمهوری فقید ایران و هیات همراهش روز چهارشنبه در تهران برگزار می شود و برخی مقامات خارجی اعلام کرده اند که برای حضور در مراسم به تهران می آیند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری‌آنلاین، روز یک‌شنبه بالگرد حامل آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز دچار سانحه هوایی شد که در نتیجه آن تمام سرنشینان این بالگرد به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

مراسم تشییع پیکر شهید سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری فقید ایران و هیات همراهش روز چهارشنبه در تهران برگزار می شود و برخی مقامات خارجی اعلام کرده اند که برای حضور در این مراسم به تهران می آیند.
رئیس دومای روسیه به ایران می‌آید

خبرگزاری «تاس» روسیه از حضور رئیس مجلس دومای دولتی این کشور در مراسم یادبود شهدای سانحه سقوط بالگرد حامل شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و دکتر حسین امیرعبداللهیان و همراهان مرحومشان خبر داد.

به گزارش ایسنا، در پی شهادت رئیس جمهور کشورمان و همراهان ایشان در سانحه سقوط بالگرد، خبرگزاری «تاس» روسیه گزارش داد «ویاچسلاو وولودین» رئیس مجلس دومای دولتی روسیه قرار است به عنوان نماینده مسکو در مراسم یادبود شهیدان سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و سایر مقامات ارشد ایران که روز یک‌شنبه در سانحه سقوط بالگرد به شهادت رسیدند، در ایران شرکت کند.

در پی این سانحه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه پیام تسلیتی خطاب به رهبر معظم انقلاب منتشر کرد.
۲ مقام بلند پایه ترکیه در تشییع شهدای خدمت شرکت می‌کنند

وزیر امورخارجه و معاون رئیس‌جمهور ترکیه به منظور شرکت در مراسم تشییع پیکر رئیس‌جمهور، وزیر امورخارجه و چند تن دیگر از مقامات ایران که در سانحه هوایی به شهادت رسیدند به تهران سفر می‌کنند.

هاکان فیدان، وزیر امورخارجه و جودت ییلماز، معاون رئیس‌جمهور ترکیه در مراسم تشییع پیکرهای شهید سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، شهید حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه و سایر مقامات ارشد ایران که روز یک‌شنبه در سانحه سقوط بالگرد به شهادت رسیدند، شرکت خواهند کرد.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که این دو مقام بلند پایه ترک به منظور شرکت در این مراسم روز چهارشنبه به تهران سفر خواهند کرد.

روز یک‌شنبه بالگرد حامل سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه و چند دیگر از مقامات ایرانی در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز دچار سانحه هوایی شد که در نتیجه آن تمام سرنشینان این بالگرد به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
نخست وزیر عراق به تهران سفر می‌کند

نخست وزیر عراق برای مشارکت در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهوری فقید ایران و هیات همراهش به تهران سفر می کند. به گزارش وبگاه بغداد الیوم، منابع عراقی گزارش دادند که «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر این کشور فردا چهارشنبه برای مشارکت در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهوری فقید ایران و هیات همراهش به تهران می‌آید.
سفر مقامات ارشد طالبان به ایران برای حضور در مراسم تشییع رئیسی

تعدادی از مقامات حکومت سرپرستی افغانستان برای شرکت در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می‌کنند.

منابع خبری به رسانه‌ها گفته‌اند که «ملا عبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست‌وزیر و «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان به همراه هیئتی بلندپایه برای شرکت در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان به تهران سفر می‌کنند.

مقامات طالبان روز گذشته نیز با صدور پیام تسلیت در پی شهادت سید ابرهیم رئیسی و همراهانش با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کردند.
شهباز شریف  راهی ایران می شود

 «محمد شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان برای شرکت در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید ایران و سایر شهدای خدمت، فردا (چهارشنبه دوم خردادماه) راهی تهران خواهد شد.
نخست‌وزیر اقلیم کردستان به ایران سفر می‌کنند

 «نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان و «مسرور بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان در رأس هیئتی عالی‌رتبه، برای شرکت در مراسم تشییع پیکر رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه ایران  همراهانشان در تهران و همچنین عرض تسلیت به مقامات عالی‌رتبه، چهارشنبه به تهران سفر می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha