۰ نفر

مهاجرت معکوس صهیونیست‌ها شدت گرفت

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۴:۲۷
کد خبر: 842561
مهاجرت معکوس صهیونیست‌ها  شدت گرفت

منابع عبری از تشدید روند مهاجرت معکوس صهیونیست‌ها از فلسطین اشغالی به موازات جنگ غزه و فقدان احساس امنیت میان اسرائیلی‌ها خبر داده و اعلام کردند که درصد بالایی از آنها قصد بازگشت ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وضعیت امنیتی موجود در فلسطین اشغالی بعد از عملیات طوفان الاقصی آسیب زیادی به شهرک نشینان صهیونیست وارد کرده و موجب تشدید پدیده «مهاجرت معکوس» از اراضی اشغالی شده است.

وبسایت الخنادق نوشت: در زمینه تشدید روند مهاجرت معکوس از فلسطین اشغالی به موازات تداوم جنگ و فقدان احساس امنیت میان صهیونیست‌ها وب سایت عبری «زمان اسرائیل» در گزارشی اعلام کرد: تعداد اسرائیلی‌هایی که از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ فلسطین اشغالی را ترک کرده‌اند به بیش از ۴۷۰ هزار نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش، در میان گروه‌هایی که از ۷ اکتبر فلسطین اشغالی را ترک کرده‌اند و قصد بازگشت به آن را ندارند، جوانان اسرائیلی دیده می‌شوند که ارتش اسرائیل آنها را برای شرکت در جنگ غزه احضار کرده بود اما آنها ترجیح دادند فرار کنند.

رسانه‌های عبری گزارش دادند: با تخلیه شهرک‌ها در اطراف نوار غزه و همچنین جبهه شمالی ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار شهرک نشین جای ثابتی برای زندگی ندارند و احساس امنیت خود را به طور کامل از دست داده و تبدیل به بار بزرگی بر دوش کابینه اسرائیل شده‌اند. این نشان می‌دهد که اسرائیل از یک بحران واقعی در تامین امنیت برای شهرک نشینان خود رنج می‌برد.

یکی از شاخص‌های سنجش مهاجرت معکوس از فلسطین اشغالی به سایر نقاط جهان تعداد پروازهای روزانه در فرودگاه‌های اسرائیل است. منابع اسرائیلی گزارش می‌دهند که تعداد پروازهای روزانه از فرودگاه بن گوریون به ۱۲۰ پرواز با میانگین انتقال ۲۴ هزار مسافر رسیده که بیشترین میزان پروازهای ثبت شده در این فرودگاه طی ماه‌ها و سال‌های اخیر است.

البته این میزان پروازها تنها مربوط به فرودگاه بن گوریون بوده و پروازها از فرودگاه‌های ایلات و حیفا و نیز اسرائیلی‌هایی که از طریق دریا به خارج از فلسطین اشغالی منتقل شده‌اند در نظر گرفته نشده است و اگر بخواهیم به طور کلی روند مهاجرت صهیونیست‌ها از اراضی اشغالی از زمان آغاز جنگ غزه را مورد بررسی قرار دهیم روزانه ۴۰ هزار نفر فلسطین اشغالی را ترک کرده اند.

از طرف دیگر وب سایت عبری «ذامارکر» گزارش داد: تعداد اسرائیلی‌هایی که پاسپورت اسرائیلی دارند و به طور دائم در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند و نمی‌خواهند به اسرائیل فلسطین اشغالی برگردند به ۸۰۰ هزار نفر می‌رسد. از سوی دیگر وب سایت خبری ویزای شینگن اروپا از افزایش درخواست اسرائیلی‌ها برای گرفتن اقامت در کشورهای اروپایی خبر داده و اعلام کرد: میزان این درخواست‌ها در پرتغال ۶۸ درصد، در فرانسه ۱۳ درصد، در آلمان ۱۰ درصد و در لهستان نیز ۱۰ درصد افزایش یافته است.

شبکه الجزیره نیز با استناد به یک نظرسنجی اعلام کرد که ۳۳ درصد از اسرائیلی‌ها به دلیل سیاست‌های کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به فکر مهاجرت هستند. نیمی از این افرادی که به مهاجرت دائمی و بدون بازگشت از فلسطین اشغالی فکر می‌کنند تابعیت کشورهای دیگر را دارند و بنابراین در صورت بروز هرگونه بحران نظامی یا امنیتی می‌توانند به شکل دائمی اراضی اشغالی را ترک کرده و در کشورهای دیگر ساکن شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha