۰ نفر

استفاده از فناوری جدید برای امنیت فرودگاه نئوم

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۴:۱۲
کد خبر: 842555
استفاده از فناوری جدید برای امنیت فرودگاه نئوم

کلان‌شهر نئوم عربستان سعودی با ارزش ۱۵۰۰ میلیارد دلار، با معرفی امکانات جدید خود همه را غافلگیر می‌کند. گفته می‌شود که فرودگاه این شهر قرار است بدون تعامل با افراد و به کمک فناوری اجازه عبور از گیت‌ها را به مسافران بدهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، نئوم، ابرشهر آینده‌نگرانه‌ای است که ساخت آن در عربستان سعودی آغاز شده و ویژگی‌های آن به‌قدری محیرالعقول است که برای امکان‌پذیر بودن اجرای آن، چند بار ابعاد پروژه کاهش یافته است.

مسؤولان پروژه اخیراً فناوری جدیدی را نشان داده‌اند که به مسافران اجازه می‌دهد بدون اتکا به تعامل با دیگر انسان‌ها (پلیس مرزی و مأمور گذرنامه) از گیت‌های الکترونیکی فرودگاه عبور کنند. این فناوری که امکان تجربه‌ای بدون تماس را برای مسافران بین‌المللی فراهم می‌کند، دارای اسکنرهای بیومتریک و دوربین‌هایی با وضوح بالا است که اطلاعات هر مسافر را ثبت می‌کنند.
از آخرین فناوری‌ها و ابتکارات این فرودگاه، گیت‌های بدون تماس برای کنترل پاسپورت است. جوازات، سازمان اطلاعات و هوش مصنوعی عربستان (SDAIA)، مرکز اطلاعات ملی و سایر سازمان‌های دولتی عربستان، ساخت این سیستم کنترل خودکار مرزی را که در حال حاضر در مرحله آزمایشی است، انجام داده‌اند.

هدف از این نوع کاربرد فناوری در حالی که تجربه کلی مسافران را بهبود می‌بخشد، تقویت تبادل دانش بین سازمان‌های عربستان نیز اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha