۱ نفر

فوری؛ مصوبه شورای حقوق و دستمزد باطل شد

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۸:۰۵
کد خبر: 840718
فوری؛ مصوبه شورای حقوق و دستمزد باطل شد

هیات عمومی دیوان عدالت اداری به شکایت مطرح شده توسط تعدادی از مستخدمان دولت علیه سازمان اداری و استخدامی کشور، شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه سرمایه انسانی رئیس جمهور در مورد مقرره ای که این ترمیم حقوق را در سایر مولفه های پرداختی بدون تاثیر ذکر کرده بود رسیدگی کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، دیوان عدالت اداری اعلام کرد:

در سال ۱۴۰۱ «قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری» وضع شد که در این قانون امتیازی با عنوان ترمیم حقوق برای مستخدمین دولت پیش بینی و در آن تصریح شده بود به صورت ثابت در احکام کارگزینی درج شود.

در روند اجرای این قانون، شورای حقوق و دستمزد در مقام تفسیر، مقرره‌ای وضع کرد که این افزایش را در سایر مولفه‌های پرداختی بدون تاثیر ذکر کرده بود و در واقع هر جایی که حقوق باعث می شود سایر پرداختی‌ها تحت تاثیر قرار گیرد این افزایش اعمال نمی شود و فقط مبلغی به صورت ثابت در احکام کارگزینی قید می شود.

در نهایت پس از انجام مکاتبات با مراجع طرف شکایت و اخذ دفاعیات آنها امروز در جلسه هیات عمومی با حضور نمایندگان سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه بودجه و استماع توضیحات ایشان، هیات عمومی دیوان عدالت اداری این مقرره را به لحاظ مغایرت با قانون اصلاح بودجه سال ۱۴۰۱ و همچنین خروج شورای حقوق و دستمزد از حدود اختیارتش از تاریخ تصویب ابطال کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
  0 0
  نماینده کارگران در این خصوص بدلیل افزایش حقوق کارکنان دولت و ظلم به کارگران درخواست تشکیل جلسه و ترمیم مزد نمایند. دوباره سر کارگران به مانند گذشته، شیره مالیده شد. نماینده کارگران از کیسه خلیفه بخشش نکنند.
 • سروش US ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
  0 0
  یکی نیست به صورت عامیانه وساده این موضوع را توضیح دهد ؟یعنی با ابطال این مصوبه دریافتی ها افزایش پیدا میکند و کارمندان این مدت را طلب کار میشوند یا نه
 • محمد IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
  0 0
  مطمئنا با این حقوق ها که جوابگوی یک نفر هم نیست کم کم کارگران به فکر شغل های برای خود افتاده و از شغل کارگری کنار می‌کشند
 • کارمند بیچاره IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
  0 0
  خدا میدونه که با تفاسیر غلط شورای حقوق و دستمزد چه حق و حقوقی از کارمندان ضایع شده است
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
  0 0
  متاسفانه کارگران مشاور حقوقی برای احقاق حق خود ندارند. تعدادی کارگر از سوی چند تشکل کارگری به عنوان نماینده در شورای عالی کار انتخاب شده اند و آنها در کنار خود مشاور زبده حقوقی برخلاف کارفرمایان و وزارت رفاه ندارند. این موضوع باعث شده است در اغلب اوقات به حقوقشان نرسند. این موضوع حکم جدید دیوان عدالت نیز یک دلیل آن است. کارگران صورتجلسه امضا نکردند و وضعیتشان هنوز نامشخص است. مجلس هم دخالت نمی کند. خود سطوح بالای دولت از این حکم منتفع می شوند و بدشان نمی آید حقوقشان بیشتر شود. کارگران بی کس چی!؟.
 • زنگنه IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
  0 0
  من با نامه نود درصد و زارتخانه باز نشسته شدم ولی در عمل معدل دوسال برایم حساب کردند در99/12/30آیا میتوانم به دیوان عدالت اداری شکایت کنم