۰ نفر

نفت یک درصد پائین آمد

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۳:۱۶
کد خبر: 837840
نفت یک درصد پائین آمد

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا در پی فروکش کردن ریسک‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، بیش از یک درصد کاهش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با یک دلار و ۲۱ سنت معادل ۱.۴ درصد کاهش، به ۸۶ دلار و ۸ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مه که روز دوشنبه منقضی می‌شود، ۹۷ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش یافت و به ۸۲ دلار و ۱۷ سنت در هر بشکه رسید. قرارداد تحویل ژوئن با یک دلار و ۲۳ سنت کاهش، به ۸۰ دلار و ۹۹ سنت در هر بشکه رسید.

ئیپ جون رونگ، استراتژیست بازار شرکت آی جی در این باره گفت: قیمت نفت برنت نتوانست افزایش اولیه خود را حفظ کند زیرا انتظارات گسترده از عدم تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی وجود دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، بازارها همچنان به تعدیل نرخ اضافی مربوط به ریسک ژئوپلیتیکی ادامه می‌دهند.

هر دو شاخص روز جمعه پس از انتشار گزارش‌هایی از شنیده شدن صدای انفجار در شهر اصفهان، بیش از ۳ دلار در هر بشکه صعود کرده بودند اما پس از این که منابع ایرانی اعلام کردند این صداها مربوط به فعال شدن سامانه پدافندی بوده است، این رشد را معکوس کردند.

استراتژیست آی جی گفت: رشد ذخایر نفت آمریکا هم به فشار فروش در بازارهای نفت افزود. آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا در هفته گذشته نشان داد ذخایر نفت آمریکا به میزان ۲.۷ میلیون بشکه رشد کرده است که تقریبا دو برابر پیش بینی تحلیلگران از رشد ۱.۴ میلیون بشکه‌ای ذخایر بود.

بر اساس گزارش رویترز، تینا تِنگ، تحلیلگر مستقل بازار نفت گفت: نگرانی‌های اقتصادی، دوباره به عامل منفی بازار نفت تبدیل شده اند و قیمت‌ها به دلیل رشد ذخایر نفت آمریکا و مواضع پولی بانک مرکزی آمریکا، تحت فشار کاهشی قرار گرفته اند. دلار قوی، نفت را برای دارندگان ارزهای دیگر گران‌تر می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha