۰ نفر

توافق آمریکا و چین برای خرید نفت از ایران

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۰:۵۴
کد خبر: 837811
توافق آمریکا و چین برای خرید نفت از ایران

کارشناس انرژی گفت: مساله خرید نفت ایران توسط چین موضوعی تثبیت شده است که ظاهراً توافق کلی بین چین و آمریکا نیز در این باره وجود دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، محسن قمصری کارشناس انرژی با اشاره به اینکه ممکن است اوپک ظرفیت تولید خود را افزایش دهد تا بازار نفت آرام شود و قیمت کاهش یابد گفت: تلاش بر این است که اوپک ظرفیت فروش خود را افزایش دهد و در حد محدود مشکلی را به وجود نمی آورد و قابل انجام است.

به گفته این کارشناس انرژی نظر بر همین است که به صورت محدود عرضه را افزایش دهند و بازار را کنترل کنند و مشتریان نفت به دنبال این هستند که قیمت نفت افزایش پیدا نکند و هماهنگی‌هایی وجود دارد که افزایش قیمت اتفاق نیفتد.

این کارشناس انرژی در ادامه با اشاره به اینکه تحریم‌های جدید نفتی که آمریکا در از آنها صحبت می‌کند هم اکنون نیز وجود دارد، خاطر نشان کرد: هم اکنون تقریباً هیچ پالایشگاه خارجی نفت ایران را خریداری نمی‌کند و تنها چین مشتری نفت ایران است.

وی ادامه داد: چین هم با توجه به روابطی که با ایران دارد و مصالح ملی که دارند به نظر نمی‌رسد نفت ایران را کنار بگذارد؛ زیرا نفت خوب و مناسبی دریافت می‌کنند.

این کارشناس انرژی با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران خاطر نشان کرد: این خبرها بیشتر جنگ رسانه‌ای هستند تا بتوانند بازار را متشنج کنند و مساله خرید نفت ایران توسط چین موضوعی تثبیت شده است که ظاهراً توافق کلی بین چین و آمریکا نیز وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  0 0
  بجای نفت باید پیمان نظامی بین چند کشور همسایه ایران شکل بگیردو هر کشور با یک پتانسیل تولیدی زنجیره ایجاد کند به مرکزیت ایران .. در واقع میشود مثل چین و یا ایالات متحده آمریکا در حال حاضر چین به چند بخش تقسیم شده و کاملا خودکفا عمل میکند
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  0 0
  از این فروش نصیب ملت چه خواهد شد؟سفره ما که کوچکتر شده
 • بازنشسته IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  0 0
  مثل ترکیه افعان پول را به صاحب زمان واگذار کنید