۰ نفر

رقابت ۳۴ نامزد برای تصاحب ۱۷ کرسی مجلس در استان تهران

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۱:۳۹
کد خبر: 837730
رقابت ۳۴ نامزد برای تصاحب ۱۷ کرسی مجلس در استان تهران

رییس ستاد انتخابات استان تهران از رقابت ۳۴ نامزد برای تصاحب ۱۷ کرسی مجلس شورای اسلامی در دور دوم انتخابات مجلس در دو حوزه انتخابیه این استان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از استانداری تهران، سید عباس جوهری روز یکشنبه پس از برگزاری مراسم قرعه کشی برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی استان تهران (دور دوم) خبر داد.

وی اظهار کرد: در برگزاری دور نخست انتخابات مجلس که اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شد با وجود تمام تفرقه افکنی های بدخواهان، شاهد حضور دشمن شکن مردم، پای صندوق‌های رای بودیم که همراهی بسیار مؤثر و معناداری را به نمایش گذاشتند و نقشه شوم دشمنان و معاندان را نقش بر آب کردند و بر عزت ایران اسلامی افزودند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با تقدیر از همه دست اندرکاران و عوامل اجرایی از جمله فرمانداران، بخشداران، شبکه‌های سیما و رادیو تهران، خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه، نیروی انتظامی و بسیج، نیروهای امنیتی و قوه قضاییه و شورای نگهبان و نیروهای مردمی برگزار کننده انتخابات افزود: از بین ۱۰ حوزه انتخابیه دور نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران، ۸ حوزه انتخابیه نهایی و دو حوزه انتخابیه به دور دوم کشیده شد، که طی این دوره ۳۴ نامزد برای تصاحب ۱۷ کرسی مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.

وی تاکید کرد: در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ۳۲ نفر برای ۱۶ کرسی و برای حوزه انتخابیه ورامین نیز دو نفر برای یک کرسی رقابت می‌کنند.

رییس ستاد انتخابات استان تهران تفاوت بسیار مهم در برگزاری دور اول و دور دوم دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی را در برگزاری تمام الکترونیک انتخابات اعلام کرد و ادامه داد: برگزاری دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

جوهری با بیان اینکه این اقدام برای اولین بار در این حوزه انتخابیه صورت می‌گبرد و سهم بسزایی در صرفه جویی وقت و امکانات رای دهندگان و ستاد انتخابات خواهد داشت، اضافه کرد: از مهمترین ویژگی برگزاری الکترونیکی انتخابات، تسریع در شمارش و جمع بندی نتایج است.

وی طولانی شدن فرآیند شمارش آرا را معضل اساسی در برگزاری انتخابات دانست و گفت: با این اقدام و تجربه جدید، تسریع در شمارش و اعلام نتایج انتخابات رقم خواهد خورد و سنگ بنایی برای برگزاری انتخابات تمام‌الکترونیک در ادوار بعدی خواهد بود.

بر اساس این گزارش مراسم قرعه کشی برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی استان تهران (دور دوم) با حضور سید عباس جوهری، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، حجت الاسلام میر اشرفی، رییس هیات نظارت شورای نگهبان استان، محمد باقر اعلمی مدیر شبکه تهران، نماینده دادستانی و مدیر رادیو تهران و نمایندگان نامزدهای مجلس در محل سالن همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد.

در این مراسم برای پخش برنامه تبلیغاتی نامزدها از شبکه تهران، برن امه نامزدهای انتخاباتی از شبکه تهران رادیو و مناظرات نامزدهای حوزه انتخابیه تهران در چهار گروه هشت نفره و در دو نوبت قرعه کشی انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha