۰ نفر

دره خرم‌آباد و روستای بیشه در شرف ثبت جهانی هستند 

۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۸:۰۹
کد خبر: 837328
دره خرم‌آباد و روستای بیشه در شرف ثبت جهانی هستند 

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی گفت: دره خرم‌آباد و روستای بیشه در شرف ثبت جهانی هستند و همه تلاش خود را خواهیم کرد تا این کار خوب نه تنها برای لرستان بلکه برای ایران اتفاق بیفتد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سیدمصطفی فاطمی، امروز سی‌ام فروردین ماه در جشنواره رود و ریل که در روستای هدف گردشگری بیشه برگزار شد، اظهار کرد: ۶ ماه فرصت داریم تا نواقص را برای ثبت جهانی روستای گردشگری بیشه برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا روستای گردشگری بیشه را به عنوان دومین روستای کشور بعد از کندوان در UNWQ(سازمان جهانی گردشگری) ثبت کنیم، تصریح کرد: دره خرم‌آباد و روستای بیشه در لرستان در شرف ثبت جهانی هستند همه تلاش خود را خواهیم کرد تا این کار خوب نه تنها برای لرستان بلکه برای ایران اتفاق بیفتد.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی بیان کرد: ۸ روستا را به عنوان نماینده ایران باید برای ثبت جهانی به جایی برسانیم و در این مسیر نقش مردم بسیار مهم‌ است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به شعار امسال که بر مشارکت مردم تاکید دارد؛ باید مردم روستای بیشه را درگیر مباحث زیست محیطی، گردشگری و حفاظتی به لحاظ ایمنی کنیم و نقش آنها در ثبت روستای بیشه پررنگ‌تر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha