۱ نفر

پشت پرده انفجار در اصفهان / حمله مخفیانه اسرائیل به ایران آغاز شد؟

۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۱:۰۷
کد خبر: 837240
پشت پرده انفجار در اصفهان / حمله مخفیانه اسرائیل به ایران آغاز شد؟

برخی منابع محلی از شنیده شدن صدای انفجار در شهر قهجاورستان در شمال غرب اصفهان خبر می‌دهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین،  صدای انفجار شنیده شده در اصفهان ناشی از انهدام سه ریز پرنده در آسمان اصفهان بود. یک مقام ایرانی به«رویترز»: هیچ گونه حمله موشکی به خاک ایران صورت نگرفته است.

صدای انفجار شنیده شده در اصفهان ناشی از انهدام سه ریز پرنده در آسمان اصفهان توسط پدافند غیرعامل بوده است. سه ریزپرنده حوالی ساعت ۴ بامداد در آسمان اصفهان و در اطراف منطقه زردنجان مشاهده شده است.

به دنبال مشاهده این ریزپرنده‌ها پدافند غیرعامل عمل کرده و این ریزپرنده‌ها را در آسمان منهدم کرده‌اند. هنوز در خصوص این ریزپرنده‌ها اطلاعی در دست نیست و در حال پیدا کردن پوکه‌های آن هستیم.در پایگاه هشتم شکاری اصفهان حادثه‌ای رخ نداده است.

صداوسیما: تاسیسات هسته‌ای در استان اصفهان در امنیت کامل است. گزارش برخی رسانه‌های خارجی درباره حادثه در این تأسیسات نادرست است.

المیادین: اطلاعاتی مبنی بر رهگیری ۵ هدف از سوی پدافند هوایی در آسمان اصفهان منتشر شده است. 

المیادین: اطلاعات تایید می کند که این انفجارها در حریم هوایی اصفهان بدون هیچ گونه انفجاری روی زمین رخ داده است. 

المیادین: منابع غیر رسمی می گویند که اهدافی که با آنها برخورد شد پهپادهای کوچک بودند نه موشک. 

خبرگزاری فارس: منابع خبری می‌گویند صدای ۳ انفجار در حوالی پایگاه شکاری ارتش در شمال غرب اصفهان شنیده شده است.

پدافند در واکنش به یک شی که احتمال داده می‌شود ریزپرنده باشد فعال شده است. گفته‌شده رادار ارتش از اهداف احتمالی بوده است و شیشه‌های چند ساختمان اداری در این محدوده شکسته شده است. تصاویر از جلوی پایگاه شکاری ارتش در اصفهان نشان می‌دهد وضعیت عادی است.

مهر: تعلیق پروازهای تهران، اصفهان و شیراز

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاهی گفت: پروازهای تهران، اصفهان و شیراز، فرودگاه ‌های غرب، شمال غرب و جنوب غرب به حالت تعلیق درآمدند.

 مسافران پیش‌از عزیمت اطلاعات پرواز را چک کنند.

پروازهای فرودگاه امام لغو شد/ به مسافران اعلام شد که فرودگاه را ترک کنند.

مقام آمریکایی: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم
الجزیره به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی نوشت: ما از گزارش هایی مبنی بر حمله اسرائیل به داخل ایران مطلع هستیم.

ایرنا؛ فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور 

پروازهای فرودگاه های کشور  به حالت سابق بازگشت

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد تمامی پروازهای کشورمان به حالت عادی بازگشت.  برخی پروازهای فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و مهرآباد که صبح امروز دچار تاخیر یا تعلیق شده بود، مجددا به حالت سابق بازگشت. به دنبال فعال شدن پدافند هوایی کشور، صبح امروز برخی پروازهای فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و مهرآباد به حالت تعلیق درآمده بود. بر اساس اطلاعات حاصله، پروازهای فرودگاه امام راه اندازی شده و پروازهای خروجی از این فرودگاه از سر گرفته شد به طوری که پرواز تهران – تفلیس ساعت ۱۰:۳۰ انجام خواهد شد و هم‌اکنون کانتر پرواز آن باز شده و صدور کارت پرواز برای مسافران از سر گرفته شده است.

پرواز رم-تهران هما هم که به خاطر بسته بودن فرودگاه امام، مهرآباد و فرودگاه جایگزین یعنی فرودگاه اصفهان در حال بازگشت به فرودگاه آنکارا بود دوباره به فرودگاه امام بازگشت و دقایقی دیگر در باند فرودگاه خواهد نشست. پروازهای فرودگاه مهرآباد هم به حالت سابق بازگشته اما با توجه به تاخیر چندساعته در برخی پروازها، از مسافران خواسته شده قبل از عزیمت به فرودگاه، ساعت پروازها را بررسی کنند.

ارتش: هیچ حادثه و خسارتی نداشته‌ایم


در پی شنیده شدن صدای نسبتا شدیدی در شرق اصفهان، امیر سرتیپ دوم میهن‌دوست ارشد نظامی ارتش در استان اصفهان گفت: این صدا مربوط به شلیک پدافند هوایی اصفهان به اشیاء مشکوک بوده و هیچ خسارت و حادثه‌ای نداشته‌ایم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha