۰ نفر

با چراغ بنزین روشن چند کیلومتر می‌توان رانندگی کرد؟

۳۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۳:۰۰
کد خبر: 837089
با چراغ بنزین روشن چند کیلومتر می‌توان رانندگی کرد؟

شاید شما هم این اتفاق را تجربه کرده باشید که هنگام رانندگی چراغ بنزین خودرو روشن شود، این موضوع استرس زیادی را در شما ایجاد خواهد کرد. سوال مهم این است که وقتی چراغ سوخت روشن می‌شود، چند کیلومتر دیگر می‌توان به رانندگی ادامه داد؟

به گزارش اقتصادآنلاین، روشن شدن چراغ های اضافی خودرو یکی از پر دغدغه ترین مسائل اکثر رانندگان است چرا که یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ گاه شاهد روشن شدن چراغ های اضافی نباشد. روشن شدن چراغ بنزین برای رانندگانی که حوصله مراجعه با پمپ بنزین را ندارند و یا در منطقه ای قرار دارند که پمپ بنزین از آنها دور است ، بسیار دلهره آور است چون آنها با این چالش روبرو هستند که هر لحظه ممکن است بنزینشان تمام شود.

رانندگی با چراغ اخطار بنزین روشن

رانندگی با خودرویی که مقدار کمی یعنی ¼ باک بنزین دارد ، سبب آسیب به خودرو می شود . صدمه به کاتالیزور از جمله آسیب های وارد شده به خودرو هنگام رانندگی با باک خالی بنزین است که در این صورت شما مجبور به تعمیر یا تعویض کاتالیزور خواهید شد.
رانندگی با بنزین کم داخل باک سبب آسیب دیدن پمپ بنزین به علت آشغال و کثیفی ته باک ، می شود زیرا هر آشغال و کثیفی جمع شده در ته باک هنگامی که باک خالی باشد از پمپ بنزین شما عبورمی کند و سبب آسیب به آن می شود. هنگام رانندگی با چراغ بنزین روشن سبب می شود که ناگهان در جاده و یا بزرگراه بنزین تمام کنیم و خودرویمان از حرکت باز ایستد ، پیش آمدن این حالت بسیار خطرناک است زیرا خودروهای کناری با سرعت زیاد در حال حرکتند و ممکن است با خودرو شما تصادف کنند.

با چراغ روشن بنزین چقدر میتوانیم حرکت کنیم؟

 پراید 

خودرو پراید با داشتن مصرف ۶.۵ لیتر بنزین در مناطق شهری، در صورتی که ترافیک را در نظر نگیریم از زمان روشن شدن چراغ باک بنزین می توانید حدود ۱۳۰ کیلومتر رانندگی کنید.

پژو ۲۰۶

خودرو های پژو ۲۰۶ دارای مصرف ۸۰۹ لیتر بنزین و در جاده های شهری می باشد، بنابراین از زمانی که چراغ چشمک زن این خودرو روشن می شود این امکان را دارید که ۱۰۹ کیلومتر را طی کنید.

پژو ۴۰۵

این خودرو دارای متوسط مصرف ۱۱.۸ لیتر بنزین در شهر می باشد، از زمانی که چراغ چشمک زن بنزین خودرو پژو روشن می شود شما می توانید ۷۶ کیلومتر را با آن طی کنید.

سمند

مصرف بنزین این خودرو در مناطق شهری بدون در نظر گرفتن ترافیک ۱۱ لیتر می باشد، بنابراین با روشن شدن چراغ بنزین می توانید حدود ۸۹ کیلومتر را با آن طی کنید.

ال ۹۰

خودرو ال نود یا تندر دارای مصرف سوخت ۹ لیتر در شهر می باشد، که زمانی که چراغ چشمک زن آن روشن می شود می تواند حدود ۱۰۸ کیلومتر مسافت را طی کند.

رنو کولئوس

این خودرو دارای مصرف شهری ۱۱.۸ لیتر می باشد که از لحظه ای که چراغ بنزین روشن می شود می تواند حدود ۸۰ تا ۸۵ کیلومتر را طی 
کند.

سوزوکی ویتارا

این ماشین شاسی بلند ژاپنی دارای مصرف سوخت ۱۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد، بنابراین زمانی که چراغ چشمک زن بنزین روشن می شود می تواند ۸۰ کیلومتر را طی کند.

ساندرو

خودرو ساندرو دارای مصرف سوخت ۹.۴ لیتر بنزین در شهر می باشد، به همین جهت زمانی که چراغ بنزین روشن می شود می تواند حدود 
۱۰۴ کیلومتر را طی کند.

گل

گل که خودوریی از کمپانی فولکس واگن می باشد دارای مصرف سوخت ۹.۲ لیتر بنزین در مناطق شهری می باشد، به همین دلیل با روشن شدن چراغ بنزین این خودرو می توان حدود 
۱۰۶ کیلوکتر را طی کرد.

ورنا

این مدل خودرو دارای مصرف سوخت ۷.۶ لیتر بنزین در مناطق شهری می باشد، بنابراین با روشن شدن چراغ بنزین می توان ۱۲۸ کیلومتر را با آن طی کرد.

مزدا۳

مزدا ۳ یکی از محبوب ترین خودروهایی است که در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری دارد، این ماشین محبوب دارای مصرف بنزین ۹.۸ لیتر بنزین می باشد که از زمانی که چراغ چشمک زن آن روشن می شود می تواند ۱۰۰ کیلومتر را طی کند.

هیوندای آوانته

هیوندای یک خودرو از محصول کره است که مصرف بنزین آن در مناطق شهری بدون ترافیک ۹.۵ لیتر می باشد، از زمانی که چراغ بنزین این خودرو روشن می شود می تواند حدود ۱۰۳ 
کیلومتر را طی کند.

توسان

هیوندای توسان جزو محبوب ترین خودروهای شاسی بلند در ایران می باشد، این خودرو دارای مصرف سوخت ۱۰.۲ لیتر بنزین در مناطق شهری است که زمانی که چرغ چشمک زن آن روشن می شود حدود ۹۶ کیلومتر را طی می کند.

سانتافه

سانتافه نیز جزو خودروهایی است که محوبیت بالایی دارد، این خودرو در جاده های شهری حدود ۱۱.۸ لیتر بنزین مصرف می کند که در زمان روشن شدن چراغ چشمک زن آن می تواند حدود ۸۳ کیلومتر را طی کند.

ریو

کیا ریو محصولی از کیا موتورز کره جنوبی می باشد که تولید آن از سال ۲۰۰۰ آغاز شده است و در حال حاضر نسل چهارم آن تولید می شود. این خودرو با مصرف شهری حدود ۶.۹ لیتر بنزین مصرف می کند، با این حساب در زمان روشن شدن چراغ بنزین می تواند حدود ۱۴۲ کیلومتر را طی کند.

اپتیما

کیا ایپتیما یک خودرو از محصول کره است که دارای ۱.۸ لیتر مصرف بنزین در مناطق شهری بدون ترافیک می باشد. زمانی که چراغ چشمک زن بنزین این خودرو روشن می شود می تواند ۸۳ کیلومتر را طی کند.

کیا پیکانتو

این خودرو دارای مصرف سوخت ۶.۷ لیتر بنزین در شهر می باشد و زمانی که چراغ بنزین آن روشن می شود می تواند حدود ۱۴۶ کیلومتر 
را طی کند.

چه عواملی در مسافت قابل پیمایش با چراغ سوخت روشن موثر هستند؟

لازم است تاکید کنیم که اعدادی که گفته شد تقریبی هستند. در کنار نوع خودرو، مدل آن و همچنین سلامت فنی ماشین هم روی میزان مصرف سوخت آن تاثیرگذار هستند. طبیعی است که یک خودرو مدل ۹۰ در مقایسه با یک ماشین صفر مدل ۱۴۰۲، مصرف سوخت بیشتری خواهد داشت. علاوه بر آن نباید مشکلات فنی احتمالی در سیستم سوخت رسانی، سنسورها و سایر بخش‌های پیشرانه ماشین را نیز نادیده گرفت.

موضوع مهم بعدی، وضعیت ترافیک در معابر است. تجربه نشان می‌دهد که هر چه سرعت خودرو بیشتر باشد، میزان مصرف سوخت آن کاهش پیدا می‌کند. بنابراین شما می‌توانید مسافت قابل پیمایش با چراغ سوخت روشن خودروها در جدول فوق را برای رانندگی در جاده‌های بین شهری تا ۲۰ درصد افزایش دهید. این در حالی است که در کلان شهری مانند تهران به‌خصوص در زمان‌های اوج ترافیک، باید تا ۲۰ درصد مسافت قابل پیمایش با چراغ اخطار کمبود سوخت خودرو را کمتر کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • رحیم صالحی IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  سلام بنده دیروز با چراغ روشن بنزین از اسلام آباد غرب به همدان می آمدم از ۵ال۶ پمپ بنزین عبور کردیم ۱۳۵کیلومتر می شد همسفرم بی تابی می کرد که بنزین بزنیم وخودرو تیبا ۲ بود وسرعت ۱۲۰به بالا راه می رفتیم به رفیقم گفتم تجربه داشتم والاه باچراغ روشن بنزین ۱۷۰ کیلومتر آمدم در صندوق عقب ظرف پربنزین داشتم و نگران نبودم باز با ۱۷۰کیلومتر طی کردن بدونه خاموش شدن خودرو در فامنین بنزین زدم از ساوه می آمدم وباسرعت ۱۲۰به بالا حتی۱۶۰ میشد تجربه بنده با چراغ روشن بنزین
 • IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  عالی بود💝💝💝💝💝💝💝
 • علی صادقی IR ۰۱:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  0 0
  با سلطان پراید خیلی میره