۰ نفر

خبر مهم از افزایش جریمه‌ها/ مبلغ این جرایم ۵ برابر شد

۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۳۱
کد خبر: 836669
خبر مهم از افزایش جریمه‌ها/ مبلغ این جرایم ۵ برابر شد

رییس پلیس راهور فراجا از پیگیری برای اجرایی شدن اعتراض اینترنتی به جرائم رانندگی در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سردار سید تیمور حسینی درباره میزان افزایش جرائم رانندگی در سال جدید گفت: نرخ جدید جریمه‌ها هنوز به ما ابلاغ نشده است و ما منتظریم نرخ جریمه‌ها از طرف هیات دولت به پلیس راهور اعلام شود. اما در کل می‌توانم بگویم که جریمه‌های مربوط به تخلفات حادثه‌ساز تا پنج برابر افزایش پیدا می‌کند و البته این افزایش پنج برابری مربوط به تمام تخلفات نیست و همانطور که گفتم در مورد تخلفات حادثه‌ساز تا پنج برابر افزایش مبلغ را خواهیم داشت.

حسینی ادامه داد: بیشترین میزان جرائم مربوط به رانندگی در حالت مستی و مصرف مواد روان‌گردان است. توقیف خودرو، شش ماه ضبط گواهینامه و نمره منفی و معرفی به مراجع قضایی از جرائم این مورد تخلف در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در سال ۱۳۸۹ به تصویب رسیده و از ابتدای سال ۱۳۹۰ به اجرا گذاشته شد است، گفت: در همین قانون پیش‌بینی شده که پلیس می‌تواند هر سه سال یک بار پیشنهاد افزایش جریمه‌ها را با توجه به نرخ تورم داشته باشد و این پیشنهاد باید در هیات دولت مطرح شود. البته قانون‌گذار فقط راجع به نرخ جریمه مجوز را صادر کرده و نمره منفی و مدت زمان توقیف و سایر مجازات های مکمل و جایگزین به شکل ثابت باقی می‌ماند.

وی درباره پیامک ارسالی از تخلفات برای رانندگان نیز گفت:‌ ما تاکید داریم که حتما و به محض ارتکاب تخلف پیامکی برای متخلف ارسال شد. در متن پیامک اولیه ذکر شده تخلف انجام شده اما در حال بررسی است  و پیامک دوم بعد از تایید ارسال می‌شود که شناسه پرداخت در آن وجود دارد معمولا در پیامک دوم خطایی نداریم. از این رو اگر شهروندان پیامکی دریافت کردند که حاوی شناسه پرداخت نبود، نگران نباشند.

حسینی افزود: درصد خطای پیامک دوم بسیار پایین است. عمده خطاها در مورد پیامک‌های اولیه است، اما در هر صورت اگر فردی با بررسی سوابق تخلفات خود متوجه شد که برخی از خطاهای ذکر شده را مرتکب نشده باید اعتراض خود را در واحدهای رسیدگی دنبال کند.

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: در همه استان‌ها و شهرستان‌های کشور امکان اعتراض به جریمه وجود دارد. ما در سال ۱۴۰۳ موضوع رسیدگی غیر حضوری اینترنتی را خواهیم داشت که مردم می‌توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند و بعد از مطابقت اگر به نتیجه برسیم که ادعای فرد درست است جریمه حذف و پاک خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  0 0
  با سلام چرا نشه ،خب مسابقه گرانی هست ،دولت خودش باید پیشتاز باشه ،وقتی مایحتاج اولیه سفره مردم طی ۲سال ۶۰۰درصد گران میشود ،چرا جریمه ها نشه اینم بخشی از درامد دولت هست.فقط همه میدونند که این جریمه ها هیچ بازدارندگی در تصادفات ندارد فقط مردم عادی باید بخش بیشتری از درامد اندکشون را برای این بخش از مالیات دولت کنار بگذارند.رانندگان خطر ساز وشوتی ومست و خودروهای لاکچری با اینگونه جریمه ها باکشون نیست اگر هدف اصلاح رانندگی باشد باید جور دیگه با اینگونه رانندگان برخورد شود که نمیشود.
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  0 0
  شما باید سیاستی درپیش بگیرین ضمن تنبیه رانندگان خطا کار که به قوانین موجود احترام نمی زارن وحادثه ساز هم هستن مردم رو کلافه وناراحت وبدبین نکند چرا که مردم باشعور وبافرهنگ ............ ولی نعمتان همه مسئولین وکشور هستن ......شما نباید سوژه بدست به یه آدمهایی که نفسشون حتی مسموم هست بدبن . انتخابات درپیش داریم مردم رو تکریم واحترام کنید ........
 • جلیل IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  0 0
  مردم.حضوری.مراجعه.میکنن.رسیدگی.نمیکنن.جریمه.کم.کنن.اونوقت.اینترنتی.میخان.کم.کنن.من.خودم.اجنایات.رفتم.براخلافی.هفتصدوشصدهزارتومن.پنگاه.هزا ر.تومن.کم.کردن.فقطپنجاه.هزارتومن.هزینه.کنی.بریتو اهور۲۲۸
 • پیراسته جوان IR ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  0 0
  سلام. در زمان. کرونا. نزدیک ۲ یا۳ سال پیش. جریمه شدم. بابت. رعايت عبور مرور. که. دوبار. جریمه شدم. و مبلغ ۴۰۰ هزار تومان از گوشی. پرداخت نمودم. ۱۶ ۱۴۰۳. برام. ۹۰۰ هزار تومان. اومده. ومتاسفانه. دوباره‌ بایستی بدم. یه کارمند باز نشسته. رسيدگي. کسی نیست. بعد. الان صحبت از. پیامک. می‌کنند. متاسفم. برای. نیروی پلیس. راهور. گیلان سیاهکل
 • امیر IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  0 0
  متأسفانه در کشور هرچیزی را به افزایش قیمت ختم می‌کنند ، یادم هست چند سال پیش گفتند قیمت نان را افزایش میدهیم تا کیفیتش بهتر شود دیدیم کیفیت آن کمتر شد وفقط قیمت اضافه شد ، در مورد جرایم هم همین است بجای اینکه کیفیت جاده‌ها را بهتر کنند و ایمنی ماشین ها را ارتقاء بدهند جرایم رانندگی را افزایش میدهند ،.
 • IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  0 0
  سردارعزیز خسته نباشید، وقتی جرائم جدید بشماابلاغ نشده چرا خودتان رااینقدر اذیت میکنی ؟فکرمیکنی باافزایش جرایم درجه ای به درجه شمااضافه میشود؟