۰ نفر

وعده ایران به آمریکا / پاسخ ایران به ماجراجویی احتمالی اسرائیل چیست؟

۲۷ فروردین ۱۴۰۳، ۲۳:۰۶
کد خبر: 836602
وعده ایران به آمریکا / پاسخ ایران به ماجراجویی احتمالی اسرائیل چیست؟

وزیر امور خارجه چین در گفت وگوی تلفنی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تشریح مواضع پکن در قبال تحولات منطقه گفت: چین به شدت حمله به سفارت ایران در دمشق را محکوم کرده و آن را مخالف و ناقض اصول و قواعد بین‌المللی می‌داند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان و وانگ یی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و چین طی گفت وگوی تلفنی، آخرین تحولات منطقه و روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه تهران و پکن را مورد تبادل نظر قرار دادند.

امیرعبداللهیان همتای چینی خود را در جریان تلاش های دیپلماتیک و اقدام مشروع نیروهای مسلح ایران در قبال گستاخی رژیم اسراییل و هدف قرار دادن سفارت کشورمان در دمشق قرار داد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: به روشنی به کاخ سفید هشدار داده ایم در صورت ماجراجویی رژیم صهیونیستی در تکرار تجاوزات تروریستی علیه منافع و امنیت ایران، پاسخ و اقدام بعدی تهران قاطع، فوری و گسترده‌ خواهد بود.

وزیر امور خارجه چین نیز در این گفت وگوی تلفنی با تشریح مواضع کشورش در قبال تحولات منطقه گفت: چین به شدت حمله به سفارت ایران در دمشق را محکوم کرده و آن را مخالف و ناقض اصول و قواعد بین‌المللی می‌داند.

وانگ یی افزود: در شورای امنیت هم از مطالبات عادلانه جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت کرده ایم، هر چند در این مسیر شاهد مانع‌تراشی‌های دولت آمریکا و اعمال استانداردهای دوگانه کشورهای غربی عضو شورای امنیت در محکومیت اقدامات رژیم اسراییل بوده‌ایم.

وزیر امور خارجه چین یادآور شد، در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود مواضع اصولی طرف ایرانی را به اطلاع وی رسانده است و همواره بر برقراری صلح در منطقه و برقراری آتش بس در غزه تاکید کرده است.

وانگ یی تاکید کرد: چین و جمهوری اسلامی ایران از شرکای راهبردی هستند و پکن در همه زمینه ها برای مواضع و جایگاه ایران اهمیت بالایی قائل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha