۰ نفر

کارنامه ضعیف بایدن در کنترل تورم

۲۶ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۰۳
کد خبر: 836321
کارنامه ضعیف بایدن در کنترل تورم

رسانه‌های آمریکا با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی جو بایدن، رئیس جمهور این کشور نسبت به انتخاب مجدد او در دوره آتی هشدار دادند چرا که آمریکایی‌ها در زمان ریاست جمهوری وی شاهد نرخ تورم ۱۸.۸درصدی بوده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رسانه‌های آمریکا با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی جو بایدن، رئیس جمهور این کشور نسبت به انتخاب مجدد او در دوره آتی هشدار دادند چرا که آمریکایی‌ها در زمان ریاست جمهوری وی شاهد نرخ تورم 18.8درصدی بوده‌اند.

مؤسسه نظرسنجی "تیپ اینسایتس" در گزارشی نوشت: ما در سال انتخابات هستیم. اگرچه پرزیدنت بایدن یک سیاستمدار باتجربه است ولی در مقابله با تورم به شدت شکست خورده و اکنون در تلاش است تا تقصیر را به گردن ترامپ بیاندازد، اقدامی که حتی نیویورک تایمز نیز به آن اشاره کرد و آن را نقشه دوم بایدن نامید.

بایدن در اظهار نظر جدیدی درباره آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف کننده گفت: ما نسبت به زمانی که تازه این منصب را به دست گرفته بودیم، موقعیت بهتری داریم؛ در آن زمان تورم سر به فلک کشیده بود. ما برنامه‌ای برای مقابله با آن داریم، در حالی که اپوزیسیون درباره دو چیز صحبت می‌کند. آنها فقط می خواهند مالیات ثروتمندان را کاهش دهند و مالیات دیگران را افزایش دهند

در ادامه این گزارش آمده است: واقعیت تاریک اقتصاد در دوره بایدن تورم 18.8 درصدی است که تحت نظارت این رئیس جمهور شکل گرفت؛ نرخی که 6 درصد به صورت سالانه رشد داشته است.

زمانی که بایدن به قدرت رسید، تورم تنها 1.4 درصد بود. این نرخ از مارس 2021، طی 37 ماه متوالی بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو (بانک مرکری آمریکا) بوده است.

بر اساس این گزارش، علت تورم ناشی از چاپ بیش از حد پول توسط فدرال رزرو و هزینه‌های دولت است که عرضه پول را افزایش می‌دهد. این اقدام منجر به افزایش قیمت‌ها می‌شود و به طور موثر به عنوان یک مالیات پنهان برای همه عمل می‌کند.

با وجود کاهش نسبت به اواسط سال 2022، بسیاری از خانواده ها همچنان با فشارهای تورمی قابل توجهی مواجه هستند. قیمت ها 18.8 درصد افزایش یافته است در حالی که دستمزدهای واقعی 2.5 درصد کاهش یافته است.

میانگین درآمد ساعتی همه کارمندان با 2.5 درصد کاهش به 11.11 دلار در مارس 2024 رسیدن است در حالی که این رقم در ژانویه 2021 یعنی زمانی که بایدن به قدرت رسید، 11.39 دلار بوده است.

به گفته مارک زندی، اقتصاددان ارشد مؤسسه "مودیز آنالیتیکس" Moody's Analytics، یک خانواده معمولی آمریکایی اکنون به 1069 دلار بیشتر در هر ماه (معادل 12828 دلار در سال) در مقایسه با سه سال قبل نیاز دارند.

نتایج تحقیق مؤسسه آلیانز لایف نیز نشان می‌دهد که در حال حاضر 67 درصد آمریکایی‌ها بیشتر از این که تا نگران آینده مالی خود باشند نگران پرداخت قبوض هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha