۰ نفر

عوارض خروج از کشور سال ۱۴۰۳ اعلام شد

۲۶ فروردین ۱۴۰۳، ۱۵:۴۰
کد خبر: 836308
عوارض خروج از کشور سال ۱۴۰۳ اعلام شد

عوارض خروج از کشور به ازای هر نفر در سال ۱۴۰۳ بر اساس لایحه پیشنهادی دولت به مجلس ۵۲۰ هزار تومان خواهد بود و زائران عتبات عالیات در صورت خروج با هواپیما ۴۵ هزار تومان و به صورت زمینی یا دریایی ۱۵ هزار تومان به ازای هر نفر باید عوارض بدهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، همشهری نوشت: البته که زائران اربیعن که از ۱۵ مرداد تا ۱۵ شهریورماه امسال فقط از مرزهای زمینی به کشور عراق بروند، مالیات خروج نخواهند داد اما عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره به ازای هر نفر ۱۷۲ هزار تومان خواهد بود.

با این حساب عوارض خروج از کشور در سال جدید نسبت به پارسال ۳۰ درصد افزایش یافته است. نکته مهم اینکه عوارض خروج از کشور برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

پیش بینی شده درآمد دولت از محل عوارض خروج از مرزهای کشور ۴۳۶۲ میلیارد تومان باشد که نسبت به رقم ۳۴۳۱ میلیارد تومانی در لایحه بودجه سال قبل ۲۷.۱ درصد افزایش داشته است.

این گزارش می‌افزاید: در سال جاری دولت برای صدور، تعویض و تمدید گذرنامه برای همه سنین ۴۰۰ هزار تومان عوارض خواهد گرفت. البته هزینه های درج شده بابت کلیه خدمات قابل ارایه جهت صدور، تعویض و تمدید گذرنامه (از قبیل هزینه های پستی، حق الزحمه و نگهداشت دفاتر خدماتی، عکس بیومتریک و ...) بوده و اخذ هرگونه وجه دیگر ممنوع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha