۰ نفر

انتقام ایران از اسرائیل این شکلی خواهد بود

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۲۲:۳۶
کد خبر: 836098
انتقام ایران از اسرائیل این شکلی خواهد بود

مجموع شواهد نشان می‌دهد که ایران اینبار به دنبال انتقام با ویژگی‌های ذیل از اسرائیل است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک: ایران به دنبال انتقامی هست که افکار عمومی داخلی و خارجی با انجام آن قانع شوند. قانع شدن به این معنا که این انتقام جنبه پنهان مانند گذشته نخواهد داشت و افکار عمومی ابعاد و چگونگی آن را اطلاع پیدا خواهند کرد. 

دو: عملیات انتقام تابلویی کاملا ایرانی خواهثد داشت. تابلو ایرانی عملیات انتقام با این گزاره که محور مقاومت ممکن است به عنوان مکمل عملیات یا بخشی از از عملیات فریب اولیه و یا  جغرافیای تهاجم باشد، در تضاد نیست. 

سه: انتقام ایران اینبار ایجاد بازدارندگی را ویژه‌تر دنبال می‌کند. اما نکته مهم این است که نوع عملیات و نه لزوما شدت آن نحوه رسیدن به بازدارندگی ترسیم خواهد کرد. انتقال پیام از شدت انتقام در ایجاد محاسبات بازدارندگی گاهی مهمتر است.

چهار: شدت و نوع عملیات ایران تکمیل کننده پازل رژیم صهیونسیتی یعنی کشاندن ایران به جنگ منطقه ای یا درگیر کردن آمریکا نخواهد بود. این هدف گذاری البته به معنایی عدم دردآور بودن عملیات انتقام یا عدم آمادگی ایران برای سناریوی‌های احتمالی نخواهد بود.

پنج: عملیات انتقام چند مرحله‌ای خواهد بود. یعنی مرحله اول انتقام قطعی هست و در صورت واکنش متقابل رژیم صهیونسیتی در صورت نیاز مراحل دوم، سوم و چهارم نیز ادامه پیدا خواهد کرد. این مراحل هم اکنون روی میز تصمیم گیری ارشد نظامی ایران جمع‌بندی و در حال نهایی شدن هست و به طرف مقابل نیز ابعاد آن مجددا گوشزد خواهد شد.

شش: با توجه به سطح آماده باش اسرائیل، عملیات انتقام ایران یا باید با یک یا چند فریب عملیاتی اولیه برای تسهیل عملیات اصلی انتقام اتفاق بیافتد و یا نوع عملیات ترکیبی بشود. جدید، متفاوت، ناشناخته، غافلگیرکننده، شدت و شبیخون بودن عملیات انتقام، نیز گزینه‌های جدی‌تر هر زمان دیگری روی میز ایران هست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha