۰ نفر

زمان افزایش نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در سال ۱۴۰۳ + جزییات

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۸:۳۹
کد خبر: 836080
زمان افزایش نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در سال ۱۴۰۳ + جزییات

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران با تأکید بر اینکه افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی در تهران از ابتدای اردیبهشت ماه اجرایی می شود، گفت: هرگونه افزایش نرخ کرایه در هریک از بخش های حمل و نقل عمومی شامل تاکسی، اتوبوس و مترو پیش از اردیبهشت تخلف است و با آن برخورد خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، سعید بشیری در تشریح اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در تهران گفت: در متن مصوبه شورای اسلامی شهر تهران که به تصویب هیات تطبیق فرمانداری تهران رسید نیز تاکید شده بود زمان اجرای افزایش نرخ کرایه های تاکسی، اتوبوس و مترو از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ است و بر همین اساس افزایش نرخ کرایه ها از ابتدای اردیبهشت ماه امکان پذیر بوده و هرگونه افزایش پیش از این تاریخ تخلف محسوب می شود.

وی افزود: بی تردید باید در بخش تاکسیرانی در صورت مشاهده با این تخلفات از سوی حوزه نظارت سازمان تاکسیرانی برخورد قانونی صورت بگیرد.

به گزارش ایسنا، بشیری معاون عمرانی فرمانداری تهران پیشتر نیز از تأیید نرخ کرایه‌های ۱۴۰۳ حمل و نقل عمومی پایتخت و مصوبه شورای شهر تهران در هیأت تطبیق فرمانداری تهران خبر داده بود.

وی تاکید کرده بود: بر روی ارقام با توجه به اینکه پایین تر از نرخ تورم بود، نکته‌ای نداشتیم؛ اما چند نکته حقوقی در متن مصوبه بود که به شورای شهر تهران اعلام شد تا برطرف کنند؛ لذا ارقامی که برای نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در شورای شهر تهران مصوب شده بود به تأیید هیات تطبیق فرمانداری تهران رسید. به این ترتیب برای سال جاری بر اساس مصوبه شورای شهر تهران ۲۸ درصد افزایش در بخش مترو، ۲۶ درصد افزایش در بخش اتوبوس و ۴۵ درصد افزایش در بخش تاکسی را خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • US ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  1 0
  بخشنامه کتبی در سایت نداشتید ۴۵درصد کرایه افزایش شده
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  0 0
  چرا نرم افزار تاکسیمتر در اختیار تاکسی ها برای محاسبه منصفانه کرایه ها قرار نمی دهند؟!
 • IR ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  0 0
  سلام همه می دانند حقوق ومزایای کارگران خیلی بیشترازکارمندان است وقتی حقوق کارمندان بدون احتساب مالیات 20 درصد افزایش می یابد چرا باید کرایه تاکسی ومترو بیشتزار20درصد افزایش یابد؟؟؟؟!!!!چرا کسی پاسخگو نیست با حقوق 10میلیون تومان چگونه باید هزینه اینهمه مشکلات را بدهیم آقایان شورای شهرراننده و...مزایای بالادارند وچه می دانند ما چه می کشیم خدا فقیروبیمارتان کند تابدانید چگونه بی جهت هرسال همه چیزرا گران می کنید جزحقوق کارمند را ..این آقای هاشمی قرارنیست عوض شود کسی دیگربه شما ها رای نمی دهد