۰ نفر

۲۰ میلیون گردشگر به استان فارس رفتند!

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۹:۱۴
کد خبر: 836070
۲۰ میلیون گردشگر به استان فارس رفتند!

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس آمار بازدیدهای اماکن تاریخی، مذهبی، فرهنگی و طبیعی استان را طی بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ را ۲۰ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۹۸۱ نفر اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد ثابت اقلیدی امروز، ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ ضمن تقدیر از فعالیت‌های شبانه‌روزی اعضای ستاد خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۳ گفت: از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ جمع کل آمار اسکان مسافران نوروزی در واحدهای اقامت‌های رسمی و غیررسمی و اضطراری استان فارس به ۴ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۶۷۹ نفر شب رسیده است.

وی افزود: طبق آمارهای ارائه‌شده در مدت مذکور یک میلیون و ۶۹ هزار و ۴۶۸ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه‌های سنتی، بوم‌گردی، خانه مسافرها، زائرسراها، اردوگاه‌ها، پارک‌های ملی، طبیعت‌گردی و مجتمع‌های بین‌راهی و غیره اسکان یافتند.

ثابت اقلیدی همچنین ادامه داد: آمار اسکان مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی و اضطراری شامل مهمان‌سراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس سالن‌های ورزشی، حسینیه‌ها و مساجد و... به ۳ میلیون  و ۵۴۶ هزار و ۲۱۱ نفر شب رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در رابطه با بازدیدهای نظارتی از تأسیسات و مؤسسات گردشگری و تمامی مراکز خدمات‌رسانی ایام نوروز در استان فارس گفت: در این ایام ۲ هزار و ۵۰۰ مورد بازدید از کل تأسیسات گردشگری استان انجام شد که در این بازدیدهای نظارتی ۳۸۴ تذکر، ۵۵ اخطار و ۱۵۰ تشویق و ۲۸ مورد هم به تعزیرات حکومتی معرفی شد و همچنین ۳۴۲ مورد تعطیلی واحدهای غیرمجاز اقامتی و پذیرایی با همکاری اداره‌کل نظارت بر اماکن نیروی انتظامی فارس ثبت شد.

وی در ادامه سخنانش به آمار بازدیدکنندگان از جاذبه‌های مذهبی تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای ارائه‌شده بیش از ۴ میلیون  و۸۰۰ هزار  نفر بازدید از اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، ۱۳میلیون و ۶۱۷ هزارو  ۵۷۸ نفر بازدید از سایت‌های تفریحی طبیعی و تاریخی همچنین یک میلیون ۷۳۸هزار و ۴۰۳نفر بازدید از اماکن تاریخی و موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ثبت‌شده است که جمع کل این بازدیدها ۲۰ میلیون و ۱۵۵هزار و ۹۸۱ نفر بازدیدکننده می‌رسد.

ثابت اقلیدی گفت: در این مدت مجموعه فرهنگی- تاریخی حافظ با ۵۱۹ هزار و ۸۱ نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس از آن مجموعه جهانی تخت جمشید با ۴۰۱ هزار و ۵۱ نفر و مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی هم با ۲۹۱ هزار و ۵۲۷ نفر بازدید قرار دارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به آمارهای ارایه شده بازدید مسافران نوروزی در مدت مذکور از اماکن تحت پوشش اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با ۹ درصد افزایش همراه بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha