۰ نفر

در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین مطرح شد؛

کمبودی در تامین گوشت قرمز نداریم / درخواست چوپانان افغانستانی برای افزایش حقوق

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۵:۱۸
کد خبر: 836037
کمبودی در تامین گوشت قرمز نداریم / درخواست چوپانان افغانستانی برای افزایش حقوق

مدیرعامل اتحادیه دام سبک کشور با بیان اینکه هیچگونه کمبودی در حوزه تامین گوشت قرمز وجود ندارد، گفت: چوپان های افغانستانی با افزایش قیمت دلار، درخواست حقوق بالاتر دارند و در صورت عدم موافقت گله داران ، کار خود را رها می کنند.

افشین صدردادرس، مدیرعامل اتحادیه دام سبک کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با بیان اینکه کمبودی در حوزه دام زنده و تولید گوشت قرمز وجود ندارد، گفت:  براساس گزارش مرکز آمار جمعیت دام از ۶۲ میلیون راس در پاییز ۱۴۰۲ به ۷۱ میلیون راس در پایان زمستان همان سال افزایش پیدا کرده است. 

وی اضافه کرد: آمار کشتار اسفند ماه  هنوز منتشر نشده، اما کشتار بهمن ماه  ۱۴۰۲ تقریبا معادل با کشتار دی بوده و به احتمال قوی در اسفند ماه نیز کاهشی در این زمینه رخ نداده است.

دادرس با بیان اینکه هزینه های تولید و نگهداری با جهش نرخ دلار افزایش یافته است، گفت: ارز واکسن و دارو و مکمل ها نیز نیما نیست و آزاد محاسبه می شود ضمن اینکه چوپان های افغانستانی با افزایش قیمت دلار، درخواست حقوق بالاتر دارند و در صورت عدم موافقت گله داران ، این چوپانان کار خود را رها کرده و در جای دیگری مشغول می شوند. 

این فعال بخش خصوصی درباره اینکه آیا قاچاق دام نیز به شرایط کنونی دامن زده یا اینکه این مقوله کنترل شده است؟، گفت: قاچاق هم کمابیش انجام می شود. 

دادرس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برخی رسانه ها از قول بنده اعلام کرده بودند که با افزایش نرخ ارز قیمت گوشت قرمز نیز بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش می یابد، که این مطلب کاملا اشتباه بوده و در آن گفتگو بنده عنوان کرده بودم که قیمت فعلی هر کیلوگرم گوشت قرمز بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است که افزایش نرخ ارز باعث بالا رفتن مجدد قیمت می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha