۰ نفر

مطالبات چایکاران پرداخت شد؟

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۵:۱۴
کد خبر: 836036
مطالبات چایکاران پرداخت شد؟

رییس سازمان چای گفت: از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده در سال گذشته تا کنون ۹۶ درصد وجه چای‌کاران پرداخت شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، حبیب جهان ساز از بارگذاری متن قرارداد کارخانجات چای سازی در سایت سازمان چای کشور از امروز خبر داد و گفت: از فردا امکان عقد قرارداد وجود دارد.

وی از کارخانجات چای سازی خواست با مراجعه به سایت سازمان چای اقدام به مشاهده اسناد مورد نیاز کنند.

وی افزود: صاحبان کارخانجات می‌توانند برای عقد قرارداد به سازمان چای مراجعه کنند.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی بهای برگ سبز، تصریح کرد: شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی قیمت خرید هر کیلو گرم برگ سبز درجه یک را ۱۸ هزار تومان و درجه دو را ۱۵ هزار تومان در سال ۱۴۰۳ اعلام کرده است.

جهان ساز همچنین به تعیین قدرالسهم ۷۵ درصدی برای کارخانجات و ۲۵ درصدی برای دولت اشاره کرد و گفت: از مجموع ۱,۸۶۸ میلیارد تومان بهای برگ سبز خریداری شده در سال گذشته تاکنون ۹۶ درصد معادل ۱,۷۸۰ میلیارد تومان در وجه چای‌کاران پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در عقد قرارداد با کارخانجات چایسازی به خوش حساب بودن در پرداخت مطالبات سال گذشته چای‌کاران توجه می‌شود، خاطرنشان کرد: بخش باقی مانده از مطالبات چای کاران تا زمان انعقاد قراردادهای جدید وصول و پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان چای همچنین به مصوبه شورای قیمت گذاری برای واردات چای اشاره کرد و گفت: اولویت واردات چای با خریداران چای داخلی است و لذا واردکنندگان چای خارجی باید اقدام به خرید چای داخلی کنند.

جهان ساز با بیان اینکه ۵ درصد از بهای برگ سبز چای برای افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه صنعت چای در نظر گرفته می‌شود، اضافه کرد: زمان برداشت برگ سبز با توجه به شرایط اقلیمی تعیین می‌شود و لذا چای کاران اقدام به برداشت برگ سبز کیفی کنند تا چای خشک کیفی تری تولید شود و سهم بیشتری از بازار داخل را اخذ کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha