۰ نفر

دمای منفی صفر به محصولات کشاورزی آسیب زد

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۲:۲۸
کد خبر: 835995
دمای منفی صفر به محصولات کشاورزی آسیب زد

مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان، گفت: سردی شب گذشته و زیر صفر استان زنجان به برخی محصولات کشاورزی و باغی صدمه رسانه است و کارشناسان جهاد در حال برآورد میزان خسارت وارد شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، حسین سلطانی کارشناس هواشناسی استان زنجان اظهار داشت: روز گذشته شهر زنجان با دو درجه زیر صفر به عنوان سردترین مرکز استان کشور بعد از شهر همدان بود.

وی گفت: از سوی دیگر ایستگاه خیرآباد و سلطانیه با منفی حدود دو و سه درجه سردترین نقاط استان زنجان بودند که قطعاً این شدت از سردی هوا به برخی محصولات باغی صدمه رسانده که باید در این زمینه جهاد کشاورزی اظهار نظر کند.

از سوی دیگر روح‌الله حسنی، مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: سردی شب گذشته و زیر صفر استان زنجان به برخی محصولات کشاورزی و باغی صدمه رسانه است و کارشناسان جهاد در حال برآورد میزان خسارت وارد شده است.

وی گفت: تمام کارشناسان جهاد در شهرستان‌های استان در حال محاسبه میزان خسارت هستند و همین موضوع چند روزی زمان می‌برد. البته امیدواریم میزان خسارت وارد شده به حد زیادی نباشد، چرا که کشاورزان بسیار متضرر و همین طور به امنیت غذایی کشور صدمه وارد می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha