۰ نفر

تهران دوباره رنگ هوای پاک را دید

۲۴ فروردین ۱۴۰۳، ۹:۲۴
کد خبر: 835731
تهران دوباره رنگ هوای پاک را دید

بارش باران و وزش باد بهاری موجب شد تا شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد ۴۴ قرار گرفته و پایتخت نشینان هوای پاک را برای دومین روز متوالی استنشاق کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، شاخص لحظه‌ای هوای تهران امروز / جمعه بر روی عدد ۴۴ قرار گرفته و پاک است و این درحالی است که روز گذشته نیز هوای تهران پاک بود و میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۴۲ و در شرایط پاک قرار داشت.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان ۶ روز هوای پاک و ۱۸ روز هم هوای سالم استنشاق کردند.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران بیشتر مناطق تهران در وضعیت پاک قرار دارد و نقاط جنوبی و شرقی پایتخت نیز در وضعیت سالم است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha