۰ نفر

ایرلند فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت

۲۲ فروردین ۱۴۰۳، ۸:۰۵
کد خبر: 835474
ایرلند فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت

دولت ایرلند به دنبال به رسمیت شناختن کشور فسلطین در این کشور از سوی وزارتخارجه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر ، ایرلند به دنبال به رسمیت شناختن کشور فسلطین است.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین نوشت: وزیر امور خارجه ایرلند اعلام کرد طرحی رسمی را به دولت برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین ارائه خواهد داد.

این در حالی است که ساعاتی پیش، جنگنده‌های اسرائیلی در تازه‌ترین جنایت خود علیه غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه منزلی را در اردوگاه النصیرات در مرکز این باریکه بمباران کردند.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد در این جنایت که ساعاتی قبل از عید سعید فطر انجام گرفت، ۱۴ فلسطینی شهید و شماری هم زخمی شدند.

بیشتر شهدا زن و کودک هستند.

از طرف دیگر، حماس خواستار محاکمه سران رژیم اشغالگر به خاطر جنایات علیه غیرنظامیان در غزه شد.

جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای تاکید کرد در ادامه جست و جو برای یافتن پیکرهای شهدا در بیمارستان شفا پس از عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر صهیونیستی، ابعاد وسیع‌تری از جنایات اشغالگران در این بیمارستان آشکار می‌شود. در کنار تخریب و آتش زدن بخش‌های این بیمارستان و خارج کردن کامل آن از خدمت، تیم‌های امداد و نجات پیکرهای صدها شهید را در این بیمارستان و محوطه‌های اطراف آن پیدا کردند که اشغالگران اسرائیلی آن‌ها را زیر آوار دفن کرده بودند تا اینگونه جنایت خود علیه این بیمارستان و بیماران، آوارگان و کادر درمانی و پزشکی در داخل آن را مخفی کنند.

حماس افزود که دشمن صهیونیستی تمامی قوانین و معاهدات بین‌المللی را که خواستار محافظت از غیرنظامیان و بیمارستان‌ها است، زیر پا گذاشته و این بیمارستان‌ها را هدفی مشروع برای ارتش شکست خورده خود قرار داده که این جنایات با هدف کوچاندن فلسطینیان از طریق تخریب همه مؤلفه‌های زندگی در نوار غزه صورت می‌گیرد.

حماس تاکید کرد که این جنایات بی‌سابقه از طریق هدف قرار دادن بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و درمانی در نهایت وحشی‌گری و ارتکاب فجیع‌ترین جنایات در داخل آن و تبدیل آن به گورستان‌های دسته‌جمعی که صدها غیرنظامی شهید در داخل آن دفن شدند، می‌طلبد که جامعه بین‌الملل و نهادها و مؤسسات مختلف آن اقدامی جدی صورت داده و سران فاشیست دشمن را به خاطر جنایات و تجاوزات خود بازخواست و محاکمه کنند.

همزمان شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد شهردار حیفا خواستار تهیه تلفن ثابت و انبار کردن دارو و غذا از ترس وقوع جنگ در مرزهای شمالی شده است.

منبع مذکور اشاره کرد که شهردار حیفا همچنین خواستار آماده‌سازی پناهگاه‌ها و فراهم کردن شرایط تخلیه ساکنان در صورت وقوع جنگ شده است.

همچنین «حاییم لیونسون»،روزنامه‌نگار و تحلیلگر اسرائیلی در مقاله‌ای در روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت: نباید این را گفت اما حقیقت این است که ما شکستی مفتضحانه خوردیم.

لیونسون تصریح کرد که ما در جنگ شکست خوردیم و این نظر هر شهرک‌نشینی است و البته از نظر روحی اعتراف به این شکست سخت است.

وی گفت واقعیتی کاملاً روشن و واضح پیش روی ما است و ما باید آن را درک کنیم و از آن درس بگیریم.

از سوی دیگر، نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با ادامه حمله‌های خود به بخش‌های مختلف نوار غزه منطقه‌های مختلف کرانه باختری را نیز مورد یورش قرار می‌دهند.

منابع خبری فلسطینی گزارش دادند که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک «جیوس» در شرق «قلقیلیه» واقع در کرانه باختری یورش برده‌اند.

بر اساس گزارش‌های رسیده نظامیان صهیونیست در این یورش خانه‌های فلسطینیان ساکن این منطقه را مورد بازرسی قرار داده‌اند.

همچنین نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه «شعفاط» واقع در شمال قدس اشغالی یورش بردند و در این منطقه نیز خانه‌های فلسطینیان را تفتیش کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha