۲ نفر

سخنگوی شورای رقابت در گفتگو با اقتصادآنلاین:

برنامه ای برای حذف شورای رقابت از عرصه قیمتگذاری خودرو وجود ندارد/ پرقدرت به کار خود ادامه می دهیم

۲۱ فروردین ۱۴۰۳، ۹:۴۶
کد خبر: 835120
برنامه ای برای حذف شورای رقابت از عرصه قیمتگذاری خودرو وجود ندارد/ پرقدرت به کار خود ادامه می دهیم

سخنگوی شورای رقابت با تاکید بر این که این شورا مسئولیت‌های خودش را در بازارهای انحصاری واگذار نکرده و نخواهد کرد، گفت: این مسئولیت کماکان با شورای رقابت است و در حوزه خودرو نیز با قوت پیگیری می شود.

اقتصادآنلاین - فاطمه جوادی: سپهر دادجوی توکلی، سخنگوی شورای رقابت در گفتگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: شورای رقابت مسئولیت‌های خودش را در هیچ حوزه‌ای از جمله خودرو، نه واگذار کرده و نه واگذار می‌کند؛ در حال حاضر همچون گذشته، با همان شکل و سیاق مصوبه دستورالعمل ۵۴۳ در حال اجرا است.

وی افزود: شورای رقابت مصوبه ۵۴۳ را به وزارت صمت ابلاغ کرد، برای این تنظیم‌گر فنی در بازار اختیارات بیشتری داشته باشد، فرآیندها تسهیل و بوروکراسی‌ها کمتر شود.

دادجوی توکلی ادامه داد: در شرایطی که بحران عمیقی به‌ویژه در بخش عرضه وجود داشت، شورای رقابت خودش این مسئولیت را عملیاتی می‌کرد، اما در حال حاضر این اختیار را به تنظیم‌گر فنی (وزارت صمت) سپرده است.

سخنگوی شورای رقابت تاکید کرد: شورای رقابت همچنان پاسخگو و مسئول بازارهای انحصاری است و وظیفه نظارتی خود را انجام می‌دهد، صرفا اصلاحاتی را در راستای تسهیل بازار انجام شده و همچنان فرمول شورای رقابت پیاده می‌شود و مسیر قبلی ادامه دارد.   

دادجوی توکلی در واکنش به این موضوع که زمزمه‌هایی مبنی بر تلاش وزارت صمت برای حذف شورای رقابت از حوزه تصمیم‌گیری درخصوص خودرو وجود داشته است، گفت: چنین چیزی نبوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۱
  0 0
  تا به حال که پر قدرت در خدمت منافع خودرو بندازها بوده اید.و در یک سال بعضی از شرکت‌ها تا دوبرابر خودرو را گران کرده‌اند.
 • مهدی IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۱
  0 0
  ایران خودرو جیب دوخته برا مردم که کسی سود نکنه میگه من ماشین بدم بهت بیرون اینقدر سودشع خودش از دلال بدتره دلال ها منصف تر از ایران خودرو هستن
 • IR ۱۷:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۱
  0 0
  دستشون درد نکنه قیمت خودرو ها رو دارن میرسونن به قیمت بازار .اینجا هم ملت مجبورن .پول خودرو خارجی بدن سوار خودرو داخلی تکراری بشن