۳ نفر

سند برش استان خوزستان رونمایی شد!

۱۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۰۰
کد خبر: 832859
سند برش استان خوزستان رونمایی شد!

سند برش استان خوزستان رونمایی شد

یه گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، خوزستان سند برش استان خوزستان از مجموعه نقشه مهندسی فرهنگی کشور امروز با حضور استاندار خوزستان، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از مسئولان خوزستانی رونمایی شد.

عبدالله افرازه‌شهاوندروز در نشست شورای فرهنگ عمومی در سالن جلسات حوزه استاندار بیان کرد: دغدغه‌های زیادی در خصوص تدوین برش استانی سند مهندسی فرهنگی خوزستان وجود داشت زیرا اقدامات فرهنگی جزیره‌ای توسط دستگاه‌های مختلف انجام می‌شد ولی فقدان سند بالادستی احساس می‌شد.

وی ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی تدبیر خوبی برای برش سند مهندسی فرهنگی کشور اتخاذ کرد که در چند استان انجام و در شهریور ۱۴۰۲ پس از بررسی‌های صورت گرفته نهایی شد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور از منابع و از ظرفیت‌های مختلف دانشگاهی، میدانی و پژوهشگاه‌ها برای تدوین این سند استفاده کرد تا به چالش‌های فرهنگی پرداخته شود.

افرازه‌شهاوند اظهار کرد: چالش‌های فرهنگی شهرستان‌ها مطالبه، نمونه کارهای ۱۲ استان بررسی و از تمام دستگاه‌های فرهنگی دخیل نیز نظرخواهی شد تا هشت مساله در سه نوبت در شورای فرهنگ عمومی استان مطرح شد.

وی ادامه داد: تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی، تضعیف فرهنگی عفاف و حجاب، تضعیف باورهای دینی، تضعیف جایگاه و تاثیرگذاری مراجع فرهنگی، چالش‌های فرهنگی ناشی از حاشیه‌نشینی از جمله مسایلی هستند که در این سند متناسب با چالش‌های خوزستان احصا شدند.

او گفت: ۲۴ اقدام ملی در این راستا مناسب تشخیص داده شده و ۱۹۷ برنامه در راستای این اقدامات تعریف شدند و ۳۴۱ همکار برنامه نیز برای این موضوع در سند تعیین شدند که امیدواریم خروجی خوبی داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • Asy IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  19 1
  حالا ای که گفتی یعنی چه
  • IR ۲۲:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
   6 1
   اگرفهمیدی به ماهم بگو
 • ستار IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  0 0
  خوبه یک فرض بوش باید بگیرم منم میخام برش بدم ولی آهنهارو ؟؟
 • عباس IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  1 0
  این که گفتی یعنی چی
 • Mevzan US ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  1 0
  از کارهای شعاری بیرون بیا مردم بیچاره شده اند ، تمام منابع خوزستان غارت می شود و خودش محروم ترین است ، فکری به حال پراید سیصدمیلیون تومانی