۰ نفر

کاهش ۳.۸ درصدی مصرف بنزین در سومین روز فروردین

۴ فروردین ۱۴۰۳، ۱۵:۴۸
کد خبر: 832270
کاهش ۳.۸ درصدی مصرف بنزین در سومین روز فروردین

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از توزیع حدود ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین در روز سوم فروردین‌ امسال خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۱۲۰ میلیون لیتر و ۴۰۰ هزار لیتر)، ۳.۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از وزارت نفت، جعفر سالاری‌نسب با اشاره به توزیع 129.8 میلیون لیتر در دومین روز فروردین‌ 1403 افزود: این رقم در حالی ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (122 میلیون و 700 هزار لیتر)، حدود 6 درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، حجم توزیع بنزین در روز جمعه (سوم فروردین‌) را نیز 115 میلیون و 800 هزار لیتر اعلام کرد و گفت: حجم مصرف بنزین در این روز نیز در مقایسه با مدت مشابه پارسال (120 میلیون لیتر و 400 هزار لیتر)، 3.8 درصد کاهش یافته است.

وی پیش از این با اشاره به نظارت جدی بر روند عرضه سوخت در جایگاه‌های سراسر کشور و آماده‌باش کامل ستاد، مناطق و نواحی این شرکت تا پایان تعطیلات نوروزی، بر لزوم مدیریت بهینه مصرف سوخت از سوی هموطنان تاکید کرده بود.

بنابر این گزارش، در روز 29 اسفندماه 1402 (آخرین روز پارسال)، بیش از 152 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که رکوردی بی‌سابقه‌ در مصرف بنزین کشور به‌شمار می‌رود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha