۰ نفر

درخواست ماکرون از روسیه در رابطه با جنگ اوکراین

۲۷ اسفند ۱۴۰۲، ۲۳:۲۳
کد خبر: 831405
درخواست ماکرون از روسیه در رابطه با جنگ اوکراین

رئیس جمهور فرانسه بار دیگر از احتمال اعزام نیروهای زمینی به اوکراین خبر داد و آن را رد نکرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد عملیات زمینی در اوکراین توسط غربی‌ها ممکن است در مقطعی ضروری باشد.

ماکرون در بازگشت از برلین در مصاحبه‌ای با روزنامه لوپاریزین عنوان کرد نباید تحت تاثیر روسیه قرار گرفت.

رئیس جمهور فرانسه گفت: شاید در مقطعی برای مقابله با نیروهای روسیه، عملیاتی روی زمین ضروری باشد.

او همچنین در مصاحبه‌ای از پاریس که از تلویزیون اوکراین پخش شد و توسط یک روزنامه نگار اوکراینی در کانال یوتیوب وی در روز شنبه منتشر شد، گفت: از روسیه خواسته می شود تا آتش بس در اوکراین را در جریان بازی‌های المپیک پاریس رعایت کند.

ماکرون گفت: تقاضای آتش بس در بازی‌های المپیک. آنها (روس‌ها) باید این کار را انجام دهند. این چیزی است که همیشه اتفاق افتاده است. وی افزود: این درخواست می‌شود.

مترجم به نقل از ماکرون گفت: قانون کشور میزبان این است که همگام با جنبش المپیک حرکت کند. این پیام صلح است. ما نیز تصمیم کمیته المپیک را دنبال خواهیم کرد.

امانوئل ماکرون در پایتخت آلمان با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان و دونالد تاسک، نخست وزیر لهستان دیدار داشت.

اظهارات مکرر ماکرون در این زمینه ناهماهنگی را در میان متحدان پاریس که آلمان در رأس آن قرار دارد نشان داده و مخالفت مخالفان فرانسه را برانگیخته است.

پیشتر رئیس‌جمهور فرانسه در ۲۶ فوریه در سخنانی جنگ‌طلبانه استدلال کرد که استقرار نیروها در اوکراین توسط اعضای ناتو و سایر متحدان را نمی‌توان رد کرد، «زیرا قدرت‌های غربی نباید دست از کار بکشند و باید اطمینان حاصل کنند که روسیه نیروهای کی‌یف را شکست نمی‌دهد.» به دنبال آن، استفان سژورنه، وزیر خارجه فرانسه از اساس، ایده استقرار نظامیان ناتو در اوکراین را رد کرد. همین‌طور ماکرون در تلاش برای تغییر لحنش برآمد و گفت ردکردن یک مساله، به معنای انجام‌دادن آن نیست. او استقرار نیروها در اوکراین را منتفی ندانسته بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha