۰ نفر

قیمت نفت از 85 دلار گذشت

۲۵ اسفند ۱۴۰۲، ۹:۱۰
کد خبر: 830841
قیمت نفت از 85 دلار گذشت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۲۳ درصد کاهش به ۸۵ دلار و ۲۲ سنت رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، قیمت نفت در روز جمعه کاهش یافته اما در آستانه یک افزایش ۴ درصدی طی یک هفته گذشته قرار دارد. کاهش ذخایر نفت خام و سوخت آمریکا، حمله‌های پهبادی به پالایشگاه‌های روسیه و پیش‌بینی افزایش تقاضا برای انرژی از قیمت این کالا حمایت کرده است.

به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۲۳ درصد کاهش به ۸۵ دلار و ۲۲ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱۹ سنت معادل ۰.۲۳ درصد کاهش ۸۱ دلار و ۷ سنت معامله می‌شود.

آژانس بین المللی انرژی در روز پنج شنبه برای چهارمین بار پیاپی از ماه نوامبر، پیش‌بینی خود برای رشد تقاضا در ۲۰۲۴ را افزایش داد.

این آژانس در آخرین گزارش خود اعلام کرد تقاضا برای نفت ۱.۳ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۴ افزایش خواهد یافت. این رقم ۱۱۰ هزار بشکه در روز بالاتر از گزارش ماه گذشته بود. طبق این گزارش، پیش‌بینی می‌شود بازار نفت به دنبال تمدید کاهش تولید اعضای ائتلاف اوپک پلاس با کمبود عرضه مواجه شود.

حمله‌های پهبادی اوکراین به پالایشگاه‌های روسیه هم از قیمت نفت حمایت کرده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور به طرز غیر منتظره طی هفته گذشته کاهش یافته است. پالایشگاه‌های آمریکا فعالیت خود را افزایش داده و ذخایر بنزین این کشور به دنبال افزایش تقاضا کاهش یافته است.

در زمینه تقاضا، انتظار می‌رود بانک مرکزی چین نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه وامگیری را برای مصرف‌کنندگان پایین آورده و باعث رشد اقتصاد و تقاضا برای نفت می‌شود.

در آمریکا هم احتمالاً نشانه‌های کند شدن رشد اقتصاد باعث نمی‌شود فدرال رزرو نرخ بهره را قبل از ماه ژوئن پایین بیاورد. گزارش‌ها حاکی از افزایش بیشتر از حد انتظار قیمت‌های تولید کننده در آمریکا در ماه گذشته میلادی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha