۰ نفر

ترامپ از بایدن پیش افتاد

۲۴ اسفند ۱۴۰۲، ۱۰:۳۴
کد خبر: 830694
ترامپ از بایدن پیش افتاد

تازه‌ترین نظرسنجی سراسری در آمریکا حکایت از آن دارد که رییس‌جمهور سابق دونالد ترامپ با دو درصد اختلاف از رئیس‌جمهور کنونی جو بایدن پیش افتاده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس؛ با گذشت یک روز از قطعی شدن نامزدی ترامپ و بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیشتازی دو درصدی رئیس‌جمهور سابق بر رئیس‌جمهور فعلی خبرساز شده است. 
طبق نظرسنجی سراسری روزنامه «یو اس ای تودی» و دانشگاه «سوفوک» در آمریکا، ترامپ توانسته ۴۰ درصد آرا را کسب کند و سهم بایدن در این نظرسنجی، ۳۸ درصد بوده است.
در این نظرسنجی، میزان محبوبیت بایدن و نظرات مثبت درباره اقتصاد آمریکا تحت ریاست جمهوری او افزایش داشته و ۲۵ درصد اعلام کردند که ممکن است تا روز انتخابات ۱۵ آبان ریاست جمهوری، نظرشان را درباره اینکه به چه کسی رای دهند، عوض کنند.
۲۹ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که تورم و اقتصاد را موضوع اصلی خود می‌دانند و مهاجرت با ۲۴ درصد و تهدیدات علیه دموکراسی با ۲۳ درصد در رده‌های بعدی موضوعات مهم قرار گرفتند. ده درصد هم اعلام کردند که سقط جنین مهم‌ترین مساله آنهاست.
محبوبیت بایدن در ماه دسامبر ۳۹ درصد بود اما در نظرسنجی تازه محبوبیت او به ۴۱ درصد افزایش یافت و ۳۳ درصد گفتند که بهبود اقتصادی در آمریکا در حال رخ دادن است. 
نظرسنجی سراسری روزنامه یو اس ای تودی و دانشگاه سوفوک ۸ تا ۱۱ مارس (۱۸ تا ۲۱ اسفند) از هزار نفر که نامشان را به عنوان رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرده‌اند، گرفته شده است.
نتیجه این نظرسنجی همانند دیگر نظرسنجی‌ها نشاندهنده رقابت نزدیک بین ترامپ و بایدن است. به طور میانگین نظرسنجی‌های سراسری نشان می‌دهد ترامپ ۱.۴ درصد برتری دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha