۰ نفر

در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین مطرح شد؛ 

حراج سکه حباب را کاهش نداد / ریزش ۱۳۵ هزار تومانی قیمت طلای ۱۸ عیار

۲۴ اسفند ۱۴۰۲، ۱۰:۰۶
کد خبر: 830675
حراج سکه حباب را کاهش نداد / ریزش ۱۳۵ هزار تومانی قیمت طلای ۱۸ عیار

یک فعال بازار طلا با اشاره به کاهش قیمت طلا با افت نرخ ارز و قیمت انس از افزایش حباب نیم سکه در روزهای اخیر خبر داد.

اقتصاد آنلاین-مهدی جهانشاهلوراد؛ با کاهش قیمت جهانی طلا و نرخ ارز قیمت طلا و سکه نیز نزولی شده است؛ اما علی رغم هفت حراجی سکه در مرکز مبادله طلا و ارز حباب سکه در حال افزایش است. 
محمد کشتی آرای، عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره وضعیت بازار طلا و سکه در هفته جاری اظهار داشت: در اول هفته دو عامل افزایشی داشت؛ این دو عامل باعث شد قیمت طلا و سکه با بالاترین رقم در چند سال اخیر برسد، قیمت انس جهانی در اول هفته تا ۲۱۷۷ دلار رسید قیمت ارز نیز به بالای ۶۰ هزار تومان رسید در نتیجه سکه برای اولین باربه ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.
وی اضافه کرد: امروز قیمت جهانی طلا با ۱۳ دلار کاهش به ۲۱۶۲ دلار رسید قیمت دلار آمریکا به کمتر از ۶۰ هزار تومان رسید در نتیجه قیمت‌های امروز بازار نسبت به اول هفته کاملا با کاهش همراه بوده البته حباب سکه نیز به دلیل افزایش تقاضا در روزهای اخیر رو به رشد است. 
کشتی‌آرای درباره قیمت ها در بازار اظهار داشت: قیمت سکه طرح قدیم با ۶۰۰ هزار تومان کاهش ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است، قیمت سکه طرح جدید که ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود با یک میلیون تومان کاهش ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شده است. قیمت نیم سکه افزایش پیدا کرده است که دلیل آن افزایش تفاضا بود قیمت امروز نیم سکه ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود که به نسبت اول هفته ۴۰۰ هزار تومان افزایش داشته است البته این تغییر قیمت بیشتر در حباب نیم سکه بوده است. 
این فعال بازار طلا اضافه کرد: قیمت ربع سکه ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که به نسبت اول هفته تغییر نکرده است؛ سکه‌های یک گرمی با ۲۰۰ هزار تومان کاهش ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شد، هر مثقال طلا با ۵۰۰ هزار تومان کاهش امروز ۱۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده که با کاهش ۱۳۵ هزار تومانی ۳ میلیون و ۶۵ هزار تومان شد. 
وی با بیان اینکه حباب سکه در محدوده ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قرار دارد؛ گفت: داد و ستدها روال عادی دارد؛ زمانی که قیمت‌ها رو به افزایش بود خرید و فروش انجامی می‌شد الان نیز که با کاهش همراه شده است داد و ستدها به صورت عادی انجام می‌شود. 
کشتی‌آرای افزود: حباب سکه اواسط هفته ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت؛ اما امروز تا ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نیز افزایش یافت که مجددا کاهش یافت. حباب سکه این روزها متغیر است برخی روزها که تقاضا در بازار وجود دارد افزایشی می‌شود و در روزهایی که تفاضا پایین است کاهش دارد.
وی در پیش‌بینی از بازار گفت: این روزها تغییرات آنقدر زیاد است که نمی‌توان بازار را پیش‌بینی کرد امیدواریم بعد از عید نوروز آرامش در بازار برقرار شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha