۰ نفر

سفیر پاکستان: به دنبال افزایش روابط تجاری با ایران هستیم

۲۳ اسفند ۱۴۰۲، ۱۹:۴۸
کد خبر: 830606
سفیر پاکستان: به دنبال افزایش روابط تجاری با ایران هستیم

سفیر پاکستان در ایران اعلام کرد که دولت برای افزایش حجم تجارت بین دو کشور، تمامی مسائلی را که جامعه تجاری در راستای ارتقای تجارت با ایران با آن مواجه است را حل خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پایگاه خبری داون پاکستان نوشت: محمد مدثر تپو در گفت‌وگو با جامعه تجاری و اعضای «اتاق بازرگانی و صنعت کویته» از طریق یک ارتباط ویدئویی، اظهار کرد: دولت مصمم به ارتقای تجارت با ایران است و در این رابطه، تمام موانعی را که مانع تجارت با ایران می‌شود، برطرف خواهد کرد. وی از جامعه تجاری خواست تا نقش خود را در تقویت اقتصاد کشور از طریق افزایش تجارت کالا میان پاکستان و ایران، ایفا کند.

سفیر پاکستان در ایران اظهار کرد: نمایندگان صادرکنندگان، واردکنندگان و حمل و نقل از بلوچستان، به زودی با سرکنسول پاکستان در زاهدان دیدار خواهند کرد تا در خصوص مشکلاتی که در تجارت با ایران دارند، گفتگو کنند. شهریار ماندخیل و محمد صادق، نمایندگان پاکستان در مشهد و زاهدان هم در این نشست حضور داشتند.

حاجی عبدالله اچکزی - رئیس اتاق بازرگانی و صنعت کویته و سایر مقامات جامعه تجاری، توجه سفیر پاکستان را به چالش‌ها و مشکلاتی که صادرکنندگان، واردکنندگان و حمل‌کنندگان در تجارت میان پاکستان و ایران با آن مواجه هستند، جلب کردند.

سران بازرگانی بلوچستان، از سفیر پاکستان خواستند به مشکلاتی از جمله یکسانی قیمت کالاها در بازارچه‌های مرزی، تسهیلات بارگیری و تخلیه کالا در مناطق تفتان و میرجاوه و حل و فصل مسائل روادید بین دو کشور، رسیدگی کند. آنها خواستار آن شدند که سفیر پاکستان با بازرگانان پاکستانی مشارکت کننده در تجارت با ایران، دیدارهای بیشتری داشته باشد.

در این دیدار، به سرکنسول صادق دستور داده شد تا در اسرع وقت به بلوچستان سفر کند تا وضعیت را ارزیابی کند و در باره مشکلات بازرگانان فعال در تجارت پاکستان و ایران، اطلاعات لازم را جمع‌آوری کند

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha