۰ نفر

پیشتازی ترامپ از بایدن در یک نظرسنجی

۲۳ اسفند ۱۴۰۲، ۱۸:۵۴
کد خبر: 830591
پیشتازی ترامپ از بایدن در یک نظرسنجی

نظرسنجی جدید وب‌سایت یواس‌ای تودی و دانشگاه سافولک که امروز (چهارشنبه) منتشر شد، نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری از «جو بایدن» پیشی گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که ترامپ جمهوری‌خواه با ۴۰ درصد از بایدن دموکرات با ۳۸ درصد پیشی گرفته است. این نشان‌دهنده آن است که این ۲ نامزد انتخابات آمریکا که سه‌شنبه از طرف حزب‌های متبوع خودشان نامزد انتخابات پنجم نوامبر شدند، رقابت بسیار نزدیکی خواهند داشت.

به‌رغم این واقعیت که اندک بیشتر آمریکایی‌ها یا ۳۳ درصد معتقدند اقتصاد کشورشان در حال بهبود است، ترامپ کمی نسبت به بایدن پیشی گرفت. براساس گزارش یواس‌ای تودی، این رکورد بالاتر از اوت ۲۰۲۱ است، زمانی که ۳۲ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی این عقیده را داشتند.

تجزیه و تحلیل نتایج نظرسنجی طبق رویکردهای حزبی نشان می‌دهد، ۸۱ درصد از دموکرات‌ها از بایدن حمایت می‌کنند، در حالی که پنج درصد بلاتکلیف بودند و بقیه از انواع نامزدهای حزب ثالث حمایت می‌کنند.

این نظرسنجی نشان داد در میان کسانی که گفته‌اند از بایدن حمایت می‌کنند، ۵۴ درصد گفته‌اند که به نامزدی او رای مثبت می‌دهند، در حالی که ۴۱ درصد گفته‌اند که عمدتا علیه ترامپ رای می‌دهند.

براساس این نظرسنجی، ۸۵ درصد از جمهوری‌خواهان از ترامپ حمایت می‌کنند، در حالی که ۶ درصد از اعضای این حزب از رابرت کندی جونیور حمایت می‌کنند و ۲ درصد هنوز تصمیمی نگرفته‌اند.

با این حال، ۱۵ درصد از رای‌دهندگان بالقوه از هر دو نامزد اصلی ناراضی هستند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که یک‌چهارم آنها آماده حمایت از ترامپ هستند، ۱۸ درصد به بایدن تمایل دارند و ۴۴ درصد هم نامزدهای مختلف حزب ثالث را در نظر می‌گیرند.

این نظرسنجی بین ۱۰۰۰ رای‌دهنده ثبت‌نامی از طریق تلفن در روزهای ۸ تا ۱۱ مارس انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha