۰ نفر

بازداشت سارقان خشن که باعث سقط جنین زن جوان شدند

۱۹ اسفند ۱۴۰۲، ۱۷:۵۳
کد خبر: 829499
بازداشت سارقان خشن که باعث سقط جنین زن جوان شدند

رییس پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهمانی که در جریان زورگیری از یک خانواده باعث سقط جنین یک زن جوان شده بودند، با هوشیاری کارآگاهان دستگیر شدند و به دنبال آن یک باند تبهکاری در تهران منهدم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: مرد جوانی به اداره هجدهم مراجعه کرد و در طرح شکایت خود گفت: همسرم باردار بود، روز حادثه ما قصد داشتیم تا دختر ۴ ساله خود را به مهدکودک ببریم.

برای همین تصمیم گرفتیم تا آنجا به صورت خانوادگی پیاده‌روی کنیم؛ در یکی از خیابان‌های تهرانپارس بودیم که ناگهان ۲ مرد جوان با یک موتورسیکلت جلوی پای ما ایستادند و با چاقو به قصد سرقت آیفون ۱۳ پرومکس به من حمله کردند؛ آنها پس از اینکه زخمی‌ام کردند، موفق به سرقت موبایل شدند و سریعاً از صحنه جرم گریختند.

دقایقی نگذشته بود که همسرم که شاهد این حادثه بود در خیابان درد شدیدی در شکم خود احساس کرد، سریعاً به بیمارستان رفتیم اما در آنجا مشخص شد جنین همسرم سقط شده است و ما فرزندمان را از دست دادیم.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص دستگیری متهمان توضیح داد: بدین ترتیب تیمی از کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت وحشیانه وارد عمل شدند و در نخستین‌گام برای بازبینی دوربین‌های مداربسته پای در صحنه جرم گذاشتند اما در فیلم‌ها مشخص شد که متهمان پلاک موتورسیکلت و چهره خود را پوشانده بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان در گام بعدی به سراغ تحقیقات محلی رفت که در این مرحله موفق شدند هویت یکی از متهمان سابقه‌دار را شناسایی کنند؛ در ادامه نیز مشخص شد این فرد زورگیر با همدست خود یک باند حرفه‌ای مجرمانه‌ای را تشکیل داده و آنها دست به جرایم زیادی در محله‌های شرق، جنوب و شمال تهران زده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت متذکر شد: کارآگاهان در تجسس‌های بیشتر با اقدامات فنی و اطلاعاتی، پاتوق ۲ نفر از سارقان را در میدان خراسان و خیابان پیروزی شناسایی کردند و متوجه شدند که آنها در یک سال گذشته با ۶ متهم دیگر اقدام به ده‌ها فقره سرقت موبایل قاپی و زورگیری از مردم کرده‌اند.

وی افزود: تیم پلیسی در مرحله بعد راهی مخفیگاه متهمان شدند و پس از تعقیب و مراقبت‌های چند ساعته، ۲ سارق خشن را در عملیات‌های هماهنگ و جداگانه دستگیر کردند که در ادامه نیز ۶ نفر از اعضای این باند تبهکاری در نقاط مختلف تهران بازداشت شدند.

سردار گودرزی عنوان کرد: تحقیقات دقیق‌تر نشان می‌داد، متهمان با پول‌های سرقتی اقدام به خرید اجناس لوکس گران قیمت از جمله ساعت و تابلو فرش کرده و اقدام به پول‌شویی با کارت‌های بانکی اقوام درجه یک خود کرده‌اند؛ همچنین تعداد زیادی اموال سرقتی از مخفیگاه این ۸ متهم کشف شد.

وی افزود: متهمان که در جریان تحقیقات، منکر جرم خود بودند پس از مواجه با شکات و فیلم‌های دوربین مداربسته موجود در صحنه جرم به سرقت‌های متعدد در تهران و تشکیل باند تبهکاری اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha