۹ نفر

متقاضیان پژو پارس بخوانند

۱۹ اسفند ۱۴۰۲، ۱۶:۱۷
کد خبر: 829484
متقاضیان پژو پارس بخوانند

بعد از مسائلی که درباره توقف تولید پژو پارس به دلیل پاس نکردن استانداردهای ۸۵ گانه مطرح شد، وزیر صمت به تازگی اعلام کرد که در خصوص پژو پارس مردم به خودروی مورد نظرشان می‌رسند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارسف چند ماه پیش رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ضمن تاکید بر اینکه قانون مربوط به استانداردهای اجباری در صنعت خودرو قطعا اجرایی می شود و تولیدکنندگان باید خود را با قوانین استاندارد انطباق دهند، اعلام کرد که گروه صنعتی ایران خودرو تا نیمه اسفند ماه سال جاری برای تولید خودروی پژو پارس مجوز تولید دارد و پس از آن برابر قانون عمل خواهد شد و سازمان استاندارد نیز مسئولیتی در قبال پیش فروش پس از مهلت قانونی توقف تولید ندارد. لذا تولید کنندگان خودرو باید بن سازه های تولیدات خود را منطبق بر استانداردهای ملی کشور قرار داده و براساس مجوزهای لازم از جمله رعایت استانداردهای ۸۵ گانه اقدام به پیش فروش خودروهای خود کنند.
وی همچنین بیان داشت: از سال ۱۴۰۱ ما در قالب اعلام های رسمی به ایران خودرو اعلام کرده ایم که این خودرو نمی تواند استانداردهای ۸۵ گانه را لحاظ کند و باید برای این موضوع تدبیری بیندیشند اما به جای بررسی این موضوع فروش این خودرو در سامانه یکپارچه در دستور کار وزارت صمت و خودروساز قرار گرفت و آنها خودرویی که می دانستند نمی تواند استانداردهای آن را رعایت کنند فروختند.
ایران خودرو: خط تولید محصول در صورت عدم تمدید مجوز استاندارد متوقف می‌شود
به دنبال مطرح شدن این موضوع از سوی سازمان ملی استاندارد، شرکت ایران خودرو اعلام کرد در صورت عدم تمدید مجوزهای سازمان ملی استاندارد برای تولید هرگونه از محصولات، نسبت به توقف خط و جایگزینی با محصول دیگر تصمیم گیری خواهد شد.
متقاضیان پژو پارس: تا زمان رفع تعهدات خودروساز  پژو پارس تولید شود
پس از اعلام این موضوع،  ثبت نام کنندگان در سامانه یکپارچه که ماه ها در نوبت تحویل خودروهای پژو پارس بودند؛ اعلام کردند که با توجه به اینکه ماه ها قبل این خودرو در سامانه عرضه شده و متقاضیان در نوبت تحویل این خودرو قرار دارند؛ خودروساز باید به تعهدات خود در مقابل مشتریان عمل کند و نباید تحویل این خودرو به مشتریان متوقف یا خودروی جایگزین به متقاضیان معرفی شود و لذا از وزارت صمت، سازمان حمایت، شورای رقابت و ...  خواستند تا به این موضوع رسیدگی شود و خودروی پژو پارس تا زمان رفع تعهدات خودروساز  نسبت به ثبت نام کنندگان در سامانه ادامه یابد.
مدیرعامل ایران خودرو: رایزنی برای ادامه تولید پژو پارس در سال آینده ادامه دارد
به دنبال درخواست های متعدد متقاضیان خرید پژو پارس که در سامانه یکپارچه ثبت نام کرده بودند برای ادامه تولید این خودرو در اوایل بهمن امسال مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه مراسم تحویل هزار دستگاه کامیون به وزارت کشور، گفت: با حمایتی که سازمان ملی استاندارد انجام داده است پژو پارس تا پایان سال تولید می شود و هیچ مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد. 
وی در آن روز اعلام کرد که رایزنی‌هایی نیز برای ادامه تولید پژو پارس در سال آینده در حال انجام است اما اگر به دلیل مسائل استاندارد نتوانیم این خودرو را تولید کنیم حتما خودروی جایگزین به مشتریان تحویل می دهیم. 
عظیمی اظهار داشت: با توافقی که با سازمان ملی استاندارد انجام شد امیدواریم بتوانیم سال آینده تعداد تولید پژو پارس را به شدت افزایش دهیم و به همه تعهداتمان عمل کنیم.
معاون وزیر سمت: پژو پارس در سال آینده با استانداردهای ۸۵ گانه تولید می‌شود.
بدین ترتیب همچنان رایزنی ها بین دولت و سازمان ملی استاندارد ادامه یافت تا تولید پژو پارس ادامه یابد به طوریکه منوچهر منطقی معاون حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت به فارس اعلام کرد: با توافقاتی که در سطح دولت انجام شد، مقرر شد که تولید پژو پارس متوقف نشود و ادامه یابد.
وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده مقرر شده خودروی پژو پارس به همه افرادی که در سامانه یکپارچه برای خرید این خودرو ثبت نام کرده اند تحویل شود.
منطقی با بیان اینکه خودرو پژو پارس قیمت مناسبی دارد و مردم آن را می پسندند، گفت: بهتر است این قبیل خودروها، به جای توقف تولید به روزرسانی شوند در این راستا از سال آینده خودروی پژو پارس با استانداردهای ۸۵ گانه تولید می شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد: تولید پژو پارس ادامه دارد
در ادامه در مورخ ۹ اسفند رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد که تولید خودروی پژو پارس تا مشخص شدن نتایح مرکز آزمون بین المللی استاندارد ادامه خواهد داشت. 
وی بیان داشت: احتمالا نتایج این آزمون در پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۳ مشخص شود.
اسلام‌پناه گفت: برای رفع دغدغه ثبت‌نام‌کنندگان تولیدکننده باید در چند شیفت با ترافیک بالا به تولید بپردازد و دغدغه مصرف‌کنندگان را برطرف کند از این رو همانطور که به تولیدکننده فرصت داده بودیم که تولید خودش را ادامه دهد با اخذ تعهداتی این فرصت را همچنان ادامه دادیم تا نتایج مرکز آزمون بین المللی از بابت تستیت هایی که آنها خواست
در ادامه نیز شرکت ایران خودرو در اطلاعیه ای در ۱۳ اسفند اعلام کرد: خودروی پژو پارس با مساعدت سازمان ملی استاندارد همچنان تولید خواهد شد و ثبت نام‌کنندگان به نوبت خودروی خود را دریافت خواهند کرد.
اما در روز ۱۴ اسفند نامه‌ای منتشر شد و این ابهام را به‌وجود آورد که احتمالا پژو پارس توسط این خودروساز تولید نمی شود، در نامه مذکور مدیرعامل ایران خودرو از رئیس سازمان استاندارد خواسته بود که برای ادامه تولید پژو پارس مجوز شفاف ارائه شود.
اتمام حجت رئیس سازمان ملی استاندارد درباره تولید پژو پارس
اما بعد از انتشار نامه مذکور رئیس سازمان ملی استاندارد در سه‌شنبه هفته گذشته  ۱۵ و در حاشیه رونمایی از سامانه مشتقات نفتی در خصوص نامه مدیرعامل ایران خودرو گفت: در خصوص نامه بی خبرم، اما صحبت هایم را در خصوص تولید پژو پارس گفته ام و همان فصل الخطاب است. (پیش از این رئیس سازمان ملی استاندارد گفته بود تولید پژو پارس تا مشخص شدن نتایج آمون استاندارد ادامه دارد).
وزیر صمت: متقاضیان پژو پارس به خودروی مورد نظرشان می‌رسند
عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در روز ۱۷ اسفند در حاشیه مراسمی گفت: در خصوص پژو پارس مردم انشاء‌الله به تقاضای خود می‌رسند. ما موظف هستیم همه جوانب را با هم در نظر بگیریم یک وجه قضیه کیفیت و یک وجه تولید است لذا تلاش می شود تا تولید مناسب و با کیفیت تحویل مردم شود.
براین اساس با توجه به اتمام حجت رئیس سازمان ملی استاندارد در خصوص چگونگی ادامه روند تولید پژو پارس و همچنین گفته‌های وزیر صمت مبنی بر اینکه متقاضیان پژو پارس به خودروی مورد نظرشان می‌رسند به نظر می‌رسد ایران خودرو باید در این خصوص پاسخگوی تقاضای ثبت‌نام کنندگان این خودرو در سامانه یکپارچه باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • ایرانی IR ۱۷:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  2 0
  ببخشید ..... خودتونیید با این بازی چند روزی پژو پارس تحویل نمیدین و بعد از چند روز همان خودرو رو با ییمت بیشتر به خورد ملت میدین دیگه دوران این بازیها گذشته یه حقه تازه سوار کنید.
 • سعیدچزانی شراهی IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  2 1
  ثبت نام پژو پارس ۹۰ روز
 • یاس IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  1 0
  چرا .بالا.وپایین صحبت می‌کنید،ثبت نام کردیم در طرح یکپارچه.ایرانی هستیم.دستورات پای صندوق و وظیفه ایرانی خود را انجام دادیم.پس تعهد کردید.خودرو پارس تحویل بدهید.
 • الان من برم جایگزین ثبت نام چکار کنم نمیدونم بگید IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  1 1
  من چکار کنم برم جایگزین کنم
 • محسن IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
  1 0
  تو فراخوان جایگزینی هم دارن زور میگن شاید ما سورن نخوایم خب حداقل بیان 207 و تارا هم 90 روزه بدن نه زمستان سال بعد یه سال هم برا اونا صبر کنیم صد در صد اون موقع هم با افزایش قیمت زیاد و داستان های جدید روبرو میشیم در صورتیکه طبق زمانبندی ما بایستی زمستان امسال پارس تحویل میگرفتیم
 • ناشناس IR ۰۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۱
  0 0
  خسته نباشید زحمت کشیدید
 • محمد IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۳
  1 0
  من هم تارا ثبت نام کردم نوبت زمستان بوده حالا میگن باید با مدل ارتقا یافته و ۱۹۰ میلیون تومان بیشتر واریز ثبت نام کنم قسط دوم ۳۵۰ م قسط اول ۲۳۰ م قسط اول رو ریختم حالا دعوتنامه آمده ۳۵۰ م ندارم اون موقع تمام قیمت ۲۹۰ یود که ثبت نام کردیم حالا دو برابر شده است . بی انصافی نیست ، چیست ؟
 • حسن IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۴
  1 0
  خواهش مشکل پژو پارس سفارشی رو حل کنید من یه سال دربدر ماشینم
 • IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۴
  1 1
  اگر استاندارد نیست دلیل ندارد برای رضایت یک عده جان عده ای دیگر را در معرض خطر قرار دهند
 • افخمی IR ۰۵:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۵
  0 0
  الانم یکسال درست در نوبت پژ پارس هستم به وظیفه خود عمل کنید حق کسی را ضایع نکنید
 • عباس IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۵
  1 0
  سلام،اگه خودرو دیگه می‌خواستیم خب همون اول اونو ثبت نام میکردیم،ما پارس ثبت نام کردیم و خودرو مورد نظر خودمون رو میخاییم ،استاندارد چیه وقتی متور همشون یکیه و اپشناشون یکیه این چه بهانه بچگانه ای،خجالت بکشین بسه دیگه ،خودرو ملتو تحویل بدین براش پول خابوندیم حقمونه حق