۰ نفر

لاوروف: غرب جنگ می‌خواهد

۱۲ اسفند ۱۴۰۲، ۲۲:۳۱
کد خبر: 828071
لاوروف: غرب جنگ می‌خواهد

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه اظهارات غربی‌ها نشان از جنگ‌طلبی آن‌ها دارد، گفت آمریکا تنها به دنبال منافع خود بوده و توان اندیشیدن به منافع جمعی را ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، او با بیان اینکه غرب فقط به دنبال جنگ است، گفت تنها کافی است به اظهارات مقامات غربی گوش دهید تا دریابید که کشورهای غربی تنها به درگیری و جنگ فکر می‌کنند.
غرب با منافع مشترک غریب است

او همچنین با اشاره غیرمستقیم به ممانعت آمریکا از تصویب قطعنامه‌های شورای امنیت در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، گفت نباید سازمان ملل را به‌تن‌هایی برای فقدان هم‌صدایی در صحنه جهانی مسئول دانست.

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مسئولیت این فقدان هماهنگی بر دوش قدرت‌هایی مانند ایالات متحده است که فقط به فکر منافع خود هستند، گفت غرب هنوز برای همکاری و درنظرگرفتن منافع مشترک آماده نیست.
مسکو از ۲۰۲۲ پیشنهادی جدی برای صلح دریافت نکرده است

این دیپلمات ارشد روسیه همچنین گفت از مذاکرات صلح ۲۰۲۲ در استانبول تا امروز، مسکو هیچ پیشنهاد جدی صلحی برای مذاکره با اوکراین دریافت نکرده است.

او در یک نشست خبری در «مجمع دیپلماسی آنتالیا» گفت: «از نظر مذاکره پیشنهادی جدی به ما داده نشده است. منظورم از پیشنهاد جدی پیشنهادی است که منافع مشروع تمام طرفین را در نظر بگیرد. چنین پیشنهادی نداشتیم.»

درعین‌حال، لاوروف گفت روسیه هرگز ایده مذاکرات صلح با اوکراین را رها نکرده و این مسئله بارها از جمله توسط شخص «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه مطرح شده است.
عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه در جنگ غزه ممکن نیست

وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت باتوجه‌به وضعیت نوار غزه، در حال حاضر نمی‌توان گامی عملی برای عادی‌سازی روابط میان ترکیه و سوریه برداشت.

لاوروف گفت: «ما بر منفعتی که از عادی‌سازی روابط سوریه و ترکیه می‌بریم تاکید می‌کنیم. در این راستا تلاش کرده‌ایم و همچنان خواهیم کرد؛ اما به دلیل وقایع جاری در نوار غزه و دیگر مناطق فلسطینی که مستقیماً بر تمام طرفین درگیر تاثیر می‌گذارد، اقدام عملی در حال حاضر غیرممکن است.»

وی افزود حمله آمریکا به جنبش‌های مقاومت منطقه و حمله واشنگتن به عراق، سوریه و یمن روند صلح را مختل می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha