۰ نفر

هوای‌ اهواز «ناسالم»و دزفول «پاک» شد!

۱۲ اسفند ۱۴۰۲، ۱۲:۵۸
کد خبر: 827945
هوای‌ اهواز «ناسالم»و دزفول «پاک» شد!

بنا بر اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز اهواز در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» و هوای دزفول در وضعیت «پاک» و «سبز» بوده است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۱۱ امروز (۱۲ اسفندماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه نیوساید اهواز ۱۵۷، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۵۵ و ایستگاه پادادشهر اهواز ۱۵۳ میکروگرم برمترمکعب بوده بنابراین هوای این شهر در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» بوده است.

به گزارش ایسنا، طبق شاخص ذرات ۲.۵ میکرون وضعیت هوای ماهشهر و شادگان نیز در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» و «نارنجی» بوده است.

همچنین هوای اندیمشک، سوسنگرد، مسجدسلیمان، آبادان، خرمشهر و هندیجان در شرایط «قابل قبول» و هوای دزفول در وضعیت «پاک» بوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha