۰ نفر

درصد مشارکت در انتخابات چقدر بود؟

۱۱ اسفند ۱۴۰۲، ۱۸:۴۴
کد خبر: 827784
درصد مشارکت در انتخابات چقدر بود؟

سخنگوی شورای نگهبان گفت: طبق شواهد، درصد مشارکت خوب بوده و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم، این مشارکت بهتر بوده است اما آمار نهایی و تکمیلی را پس از اتمام فرایند، اعلام می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «هادی طحان نظیف» سخنگوی شورای نگهبان طی بازدیدی از ستاد انتخابات کشور در سخنانی با حضور خبرنگاران اظهار کرد: از ماه‌ها قبل عوامل اجرایی کشور، دستگاه‌های انتظامی و شورای نگهبان برنامه‌ریزی‌های متعددی داشتند. با آغاز فرایند انتخابات، شاهد حضور مردم پای صندوق رأی بودیم.

وی افزود: تاکنون گزارش و مشکل خاصی از ابتدای صبح نداشتیم و گزارشات جزئی در مورد تأخیر کار برخی شعب بود که مشکل آن‌ها رفع شد.

طحان نظیف ضمن تشکر از عوامل اجرایی انتخابات اظهار کرد: در بازدیدی که از ستاد انتخابات داشتیم، فرآیند به صورت روان در حال طی‌شدن است.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: در عین حال در چهار حوزه آبادان، ملایر، قم و رشت انتخابات به صورت الکترونیکی در حال انجام است.

طحان نظیف اظهار کرد: از مردم درخواست داریم در اولین زمان ممکن، آرای خود را به صندوق‌ها بیندازند و این کار را به ساعات پایانی موکول نکنند.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: مشکل خاصی در حوزه امنیت انتخابات نداشتیم و حسب اعلام قبلی، بیش از ۲۵۰ هزار نیرو، مسؤولیت تامین امنیت انتخابات را برعهده دارند.

وی بیان کرد: طبق شواهد، درصد مشارکت خوب بوده و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم، این مشارکت بهتر بوده است اما آمار نهایی و تکمیلی را پس از اتمام فرایند، اعلام می‌کنیم.

طحان نظیف در پاسخ به این سوال که چه تعداد تعرفه تاکنون توزیع شده است، گفت: میزان تعرفه برای هر شعبه پیش‌بینی شده است و اگر از درصدی که پیش‌بینی شده است، تعرفه بیشتری نیاز باشد، قطعاً تأمین می‌شود اما تا الان، مشکل خاصی برای تعرفه نداشته‌ایم و تعرفه به میزان کافی وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha