۰ نفر

امام جمعه کرج: با کمک هوش مصنوعی بازار شایعه سازی داغ تر هم شده است

۱۱ اسفند ۱۴۰۲، ۱۷:۳۱
کد خبر: 827775
امام جمعه کرج: با کمک هوش مصنوعی بازار شایعه سازی داغ تر هم شده است

 نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: با کمک هوش مصنوعی بازار شایعه سازی داغ تر هم شده، پدیده ای که به افکار عمومی دارای بصیرت کمتر، حمله می کند تا بر باور و اراده آن ها تاثیر بگذارد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا ،آیت الله " سید محمد مهدی حسینی همدانی " در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: مردم با این حضور بار دیگر به دفاع از کشور دربرابر توطئه های دشمنان به پا خاسته و شور و هیجان خوبی را از ابتدای صبح در شعب اخذ رای استان البرز شاهد هستیم .

وی بیان کرد: امروز مردم با حضور خود درپای صندوق های رای موجب خشم دشمنان می شوند؛ بنابراین قدرت و عزت بار دیگر برای ایران ثبت می شود.

امام جمعه کرج در ادامه به روز احسان و نیکوکاری و نقش موثر نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) در یاری رساندن به محرومان اشاره کرد و گفت: امروز باید بحث قرض الحسنه را در کشور بیش از پیش جدی گرفت .

وی تاکید کرد: منتخبان معیشت و اقتصاد مردم را باید مدنظر قراردهند و بسیاری از قوانین را در کشور اصلاح کنند. .

کارنامه سازمان های بین المللی حقوق بشر سیاه تر شده است

امام جمعه کرج با اشاره به ادامه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در غزه گفت: هر روز این رژیم خبیث جنایت تازه ای را به نمایش می گذارد .

وی در این بخش از سخنان خود که با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل نمازگزاران همراه شد،افزود: امروز کارنامه سازمان های حقوق بشر با وجود جنایات صهیونیست ها در غزه بیش از پیش سیاه تر شده است.

مراقب جنگ روانی دشمن در بستر شایعه سازی باشیم

نماینده ولی فقیه در استان البرز همچنین به جنگ روانی دشمن در بستر شایعه سازی اشاره کرد و گفت: اکنون فضای مجازی فرصتی برای شایعه سازی و نشر آن در جامعه اسلامی پرسرعت شده است.

آیت الله حسینی همدانی افزود: با کمک هوش مصنوعی بازار شایعه سازی داغ تر هم شده ؛ پدیده ای که به افکار عمومی دارای آگاهی و بصیرت کمتر حمله می کند تا بر باور و اراده تاثیر بگذارد.

وی گفت: قرآن کریم شایعه سازان و منافقان را در یک ردیف می آورد و پند می دهد که تا به چیزی علم و یقین ندارید اصرار نداشته باشید.

امام جمعه کرج افزود: اکنون استکبار جهانی و دشمنان پس از ناامیدی از ابزارهای نظامی از سلاح شایعه استفاده می کنند بطوریکه با مظلوم نمایی اخبار خود را منتشر کرده و آرام ، آرام بر بی هویتی و ایجاد جو بی اعتمادی برای خدشه به انسجام ملی عمل می کنند.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: سانسور اخبار هم به نشر شایعه کمک می کند و از سوی دیگر دشمن برای تخریب روحیه ، پوشش حقیقت، دلسرد کردن مردم و جبران شکست خود دست به شایعه می زند .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز یاد آورشد: دشمنا به دنبال ایجاد بدبینی و رعب و هراس هستند و شایعه را در ابعاد اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی تولید و توزیع می کنند.

وی گفت:محتوی شایعه یا خبر بوده یا تحلیل که برای تشخیص شایعه باید ببینیم منبع اصلی خبر چه کسی است؟ آیا فردی که خبر را داده دارای اعتباری است ؟ یا چه کسانی از این شایعه سود می برند و چرا یک موضوع مطرح می شود؟

امام جمعه کرج افزود: برای پیشگیری از بروز شایعه باید نقاط ضعف را برطرف کرده و آگاهی مردم را بالا برد ،همچنین از تبلیغات صحیح استفاده کرد البته ارتباط بین مردم و حاکمیت نیز باید تقویت شود .

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج درادامه گفت: در این زمینه اخبار و گزارش ها باید مورد تحلیل قرار گرفته و اعتماد سازی به رسانه های رسمی افزایش یافته و کنترل زبان و بیان صورت گیرد .

وی تذکر داد: مراقب باشید در این چند سال مکرر در دام شایعه افتادیم و بعضی وقت ها گفته افراد نباید باور کرد بلکه پس از بررسی و آن را پذیرفت .

اصلاح روش بانکها یکی از دغدغه های رهبری است

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب اصلاح ساختار بانکها است؛ بانکداری اسلامی بدون ربا باید احیا شود ؛ تذکرات لازم از سوی رهبر معظم انقلاب در جلسات عمومی و خصوصی داده شده است ؛ باید این مهم به مطالبه عمومی و گفتمان تبدیل شود.

وی با اشاره به نقش موثر روش بانکداری بدون ربا افزود: این روش در شکوفایی اقتصادی موثر است و دولت در تلاش برای بانکداری بدون ربا باشد؛ باید مسایلی از جمله کارمزد و معضلاتی چون جریمه دیرکرد حل شود .

همگان موظف در حفظ درختان هستند

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ۱۵ اسفند روز درختکاری اضافه کرد: یکی از وظایف اجتماعی حفظ منابع طبیعی و درختان است که تکالیف دینی و اسلامی است.

امام جمعه کرج تاکید کرد: فقط کاشت درخت مهم نیست بلکه نگهداری آن هم مهم است و قطع بی مورد درختان بخاطرسودجویی ، آتش سوزی درجنگلها به دلیل سهل انگاری باید مدنظر قرار گیرد ؛ حفاظت از درختان فقط اختصاص به دولت ندارد .

وی یادآورشد: درخت نماد آبادانی است و در این روزگار به درخت بیشتری احتیاج داریم چرا که روز درختکاری بهترین فرصت خدمت به محیط زندگی است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha