۰ نفر

برکناری مقامات دخیل در فساد چای دبش

۹ اسفند ۱۴۰۲، ۱۷:۱۰
کد خبر: 827442
برکناری مقامات دخیل در فساد چای دبش

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور: تعدادی از مقامات در مسیر بررسی پرونده تخلفات چای دبش برکنار شدند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، حسن درویشیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت رسیدگی در پرونده تخلفات چای دبش و برخورد با عاملان این تخلف اظهار داشت: تعدادی از مقامات و مدیران دولتی در مسیر بررسی پرونده تخلفات چای دبش برکنار شدند. 

وی تاکید کرد: شایعاتی درباره تخصیص ارز دولتی به مجموعه دبش مطرح شده که واقعیت ندارد و هیچ ارز دولتی به این شرکت داده نشده‌است و ارزی که به این مجموعه تعلق گرفت فاصله آن با ارز بازار آزاد بسیار کم بود. 

وی ادامه داد: تخلفات چای دبش اتفاق افتاده و از دولت قبل هم شروع شده و بخشی از این تخلف مربوط به دولت قبل است و اشکال هم از فرایند و بستر وقوع این تخلف بوده که در این دولت این بستر از بین رفت.

رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری بابیان اینکه با عاملان این فساد برخورد شده، گفت: کسانی که در مجموعه‌هایی دست به این تخلف زده‌اند و هم فردی که ارز را دریافت کرده، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و پرونده برای آن‌ها تشکیل شده و دولت از بیش از یک سال گذشته به این موضوع ورود کرده و وزارت اطلاعات و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گزارش‌های آن را ارایه داده است و با همکاری‌های قوه قضاییه پرونده در دست پیگیری و رسیدگی است.

وی تاکید کرد: به اشتباه در اذهان عمومی این موضوع انتشار داده شده که ارزی که دیش دریافت کرده ارز دولتی بوده که به هیچ وجه صحت ندارد. اینکه گفته می‌شود صد و چند هزار میلیارد تومان ارز دولتی به دبش اختصاص داده شده درست نیست و بخشی از تعهدات خود را هم ایفا کرده است و برای بخشی از تعهدات هم زمان برای ایفا داشته است.

وی ادامه داد: تخلفات چای دبش اتفاق افتاده و از دولت قبل هم شروع شده و بخشی از این تخلف مربوط به دولت قبل است و اشکال هم از فرایند و بستر وقوع این تخلف بوده که در این دولت این بستر از بین رفت.

رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری بابیان اینکه با عاملان این فساد برخورد شده گفت: با کسانی در مجموعه‌هایی دست به این تخلف زده‌اند و هم فردی که ارز را دریافت کرده، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و پرونده برای آن تشکیل شده و دولت از بیش از یک سال گذشته به این موضوع ورود کرده و وزارت اطلاعات و ستاد مبارزه با مفسدان اقتصادی گزارش‌های ارایه داده و با همکاری‌های قوه قضاییه پرونده در دست پیگیری و رسیدگی است.

وی تاکید کرد: به اشتباه در اذهان عمومی این موضوع انتشار داده شده که ارزی که دیش دریافت کرده ارز دولتی بوده که به هیچ وجه صحت ندارد. اینکه گفته می‌شود صد و چند هزار میلیارد تومان ارز دولتی به دبش اختصاص داده شده درست نیست و بخشی از تعهدات خود را هم ایفا کرده و برای بخشی از تعهدات هم زمان برای ایفا داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha