۰ نفر

هزینه بازسازی اوکراین ۵۰۰ میلیارد یورو است

۴ اسفند ۱۴۰۲، ۲۰:۴۴
کد خبر: 826463
هزینه بازسازی اوکراین ۵۰۰ میلیارد یورو است

وزیر اوکراینی هزینه بازسازی این کشور را حدود ۵۰۰ میلیارد یورو تخمین زد که به گفته وی این روند ممکن است تا ۱۰ سال طول بکشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  مهر، الکساندر کوباکوف، وزیر زیرساخت اوکراین، هزینه بازسازی این کشور را حدود ۵۰۰ میلیارد یورو تخمین زد که به گفته وی این روند ممکن است تا ۱۰ سال طول بکشد.

کوباکوف در مصاحبه با آژانس خبری DPA آلمان گفت: «من معتقدم که جدی ترین آسیب‌ها را می‌توان ظرف دو تا سه سال از بین برد. اما به طور کلی (فرایند بازسازی) بین ۵ تا ۱۰ سال طول می‌کشد.»

در همین زمینه، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گزارش داد که بیش از ۶ میلیون نفر از آغاز درگیری از اوکراین فرار کرده اند.

آلمان در حال حاضر حدود ۱.۱ میلیون شهروند اوکراینی را پناه داده است که از سال ۲۰۲۲ وارد این کشور شده‌اند. کمیسیون اروپا چند روز پیش اعلام کرد که هزینه بازسازی اوکراین تقریباً ۴۵۲.۸ میلیارد یورو برآورد شده است.

همچنین پیش از این، ریاست بلژیک بر شورای اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد که نمایندگان اتحادیه با پیشنهاد کمیسیون اروپا برای استفاده از درآمدهای حاصل از دارایی‌های مسدود شده روسیه برای بازسازی اوکراین موافقت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha