۰ نفر

حمله هوایی به الحدیده

۴ اسفند ۱۴۰۲، ۱۹:۱۷
کد خبر: 826453
حمله هوایی به الحدیده

ائتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس منطقه رأس عیسی در شهر الصلیف در استان حدیده در غرب یمن را بمباران کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، هواپیماهای ائتلاف متجاوز سه بار این منطقه را مورد حمله هوایی قرار دادند.

این حمله هوایی آمریکا و انگلیس پس از آن روی می دهد که سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن پنجشنبه شب تأیید کرد که نیروهای ارتش آن کشور یک ناو آمریکایی، یک کشتی انگلیسی و مواضع رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادند.

یحیی سریع تأکید کرد: در عملیات نخست که با پهپاد و موشک انجام شد، مواضع مختلف اشغالگران صهیونیست در منطقه «ام الرشراش» در جنوب فلسطین اشغالی را هدف قرار دادیم.

به گفته سخنگوی نیروهای مسلح یمن، در عملیات دوم در خلیج عدن به یک کشتی انگلیسی با چند موشک دریایی هدف قرار گرفت که در جریان آن کشتی مذکور آتش گرفت.

یحیی سریع خبر داد که در جریان عملیات سوم ارتش یمن نیز یک ناو آمریکایی در دریای سرخ، هدف حمله چند پهپاد قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.

این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha