۰ نفر

بجای مصرف گاز لباس گرم بپوشید!

۲۲ بهمن ۱۴۰۲، ۱۶:۴۸
کد خبر: 824344
بجای مصرف گاز لباس گرم بپوشید!

مدیر مهندسی شرکت گاز استان تهران گفت: استفاده از لباس گرم در فصول سرد ۱۲ درصد مصرف گاز را کاهش می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ابراهیم خلیلی مدیر مهندسی شرکت گاز استان تهران درباره مصرف بهینه انرژی اظهار کرد: ما به فضل الهی دومین کشور در دنیا هستیم که از ذخایر انرژی برخورداریم اما مردم باید توجه کنند که این به معنای مجاز بودن مصرف زیاد و بی رویه گاز نیست و این ذخایر متعلق به نسل‌های آینده ما نیز هست لذا همواره باید مصرف بهینه گاز را در نظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه ما همچنان در اوج مصرف گاز در کشور به سر می‌بریم افزود: متأسفانه شدت مصرف انرژی و مصرف گاز در بخش خانگی پنج برابر میانگین جهانی است و این آمار خوبی نیست.

مدیر مهندسی شرکت گاز استان تهران گفت: ۷۰ درصد مصرف گاز در فصول سرد متعلق به بخش خانگی و تجاری است و این باعث محدودیت بخش‌های صنعتی و تولیدی می‌شود درصورتیکه اگر گاز در بخش صنعت استفاده شود به معنای اشتغالزایی و رونق بخش صنعت است و وقتی در بخش خانگی مصرف می‌شود کمترین ارزش افزوده را برای ما خواهد داشت.

خلیلی با اشاره به اینکه عمده مصرف گاز در کشور پیشرفته متعلق به بخش صنعت است تصریح کرد: در کشور ما این اتفاق برعکس است لذا مردم باید در مصرف گاز دقت کنند تا سود مصرف گاز در بخش صنعت به خودشان برگردد.

وی با بیان اینکه استفاده از لباس گرم در فصول سرد ۱۲ درصد مصرف گاز را کاهش می‌دهد یادآور شد: ما بعد از کشورهای آمریکا و روسیه و چین چهارمین مصرف کننده گاز دنیا هستیم و کشور چین با وجود اینکه ۱۸ برابر کشور ما جمعیت دارد اما مصرف گاز آن فقط ۱,۵ برابر بیشتر از کشور ما است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha