۰ نفر

ارزآوری ۱۵۰ میلیون دلاری صادرات گمرکات برای این استان

۲ بهمن ۱۴۰۲، ۱۵:۳۷
کد خبر: 820776
ارزآوری ۱۵۰ میلیون دلاری صادرات گمرکات برای این استان

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ارزش صادرات گمرک استان ۱۵۰ میلیون دلار بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمد کوهگرد ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: حجم این صادرات بالغ بر یک میلیون تن بوده است.

وی با بیان اینکه گمرکات در حوزه تجارت خارجی از نقش خاصی برخوردار است و بحث ترانزیت، واردات و صادرات را دنبال می‌کند، بیان کرد: تمام فرآیندهای گمرکی در  سامانه‌ها ثبت و به صورت شفاف اطلاعات رسانی می‌شود.گمرک علاوه بر بحث صادرات و واردات کنترل قاچاق کالا و مداد مخدر را هم بر عهده دارد.

مدیرکل گمرک خراسان جنوبی با بیان اینکه ترانزیت در گمرک استان طی ده ماهه امسال ۲۹۰ درصد رشد داشته است، بیان کرد: در حال حاضر  یکی از مهمترین مبادی ترانزیت کشور به حساب می‌آییم.

واریز ۳۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون درآمد مالیاتی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان

علی کریمدادی نیز در این دیدار گفت: نقش درآمدهای مالیاتی در توسعه اقتصادی کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و وظیفه سازمانی ما اخذ مالیات عادلانه بر اساس قانون و تأمین بخشی از بودجه کشور از این طریق است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی تصریح کرد: امروز با الکترونیکی شدن فرایندهای مالیاتی داریم به سمت و سویی می‌رویم که باعث شفاف سازی و تسهیل امور مربوط به مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه سهم خراسان جنوبی از درآمدهای مالیاتی کل کشو سه دهم درصد یعنی کمتر از نیم درصد است، ادامه داد: قریب ۹۵ درصد از درآمدهای استان را اداره کل امور مالیاتی استان برعهده دارد و امسال ۳۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون به حساب شهرداری و دهیاری و روستاهای فاقد دهیاری از محل درآمدهای مالیاتی واریز شده که در این راستا  ۷۹۶ طرح از محل درآمدهای مالیاتی در روستاها و ۱۰۰ طرح در مناطق عشایری ایجاد شده است.

کریمدادی با بیان اینکه این اداره دستگاه برتر در مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده است، گفت: سهم مالیات سلامت ۱۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده و سهم درآمدهای مالیاتی برای اولین بار در استان از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز ۷۵۰ میلیون تومان بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha