۰ نفر

آمریکا مدعی توقیف محموله سلاح های ایرانی به یمن

۲۶ دی ۱۴۰۲، ۲۰:۲۹
کد خبر: 819854
آمریکا مدعی توقیف محموله سلاح های ایرانی به یمن

در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴، نیروی دریایی سنتکام آمریکا هنگام انجام عملیات راستی‌آزمایی پرچم، یک‌ کشتی که مشغول حمل غیرقانونی تسلیحات پیشرفته ایران برای تامین مجدد نیروهای حوثی (انصارالله) در یمن بود، توقیف کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فرماندهی مرکزی آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴، نیروی دریایی سنتکام آمریکا هنگام انجام عملیات راستی‌آزمایی پرچم، یک‌ کشتی که مشغول حمل غیرقانونی تسلیحات پیشرفته ایران برای تامین مجدد نیروهای حوثی (انصارالله) در یمن بود، توقیف کردند.
کانال عصر ایران در تلگرام

سنتکام مدعی شد: «نیروی دریایی آمریکا در ناو یو اس اس لوییس بی پولر با پشتیبانی بالگرد و پهپادها، در نزدیکی سواحل سومالی در آب های بین المللی دریای عرب سوار این کشتی شده و موشک بالستیک ساخت ایران، قطعات موشک و موشک های کروز ، سوخت موشک، فناوری هدایت موشک، و کلاهک های موشک های بالستیک میان برد و موشک های کروز ضد کشتی و همچنین اجزای مرتبط با پدافند هوایی را توقیف کردند. تحلیل اولیه نشان می‌دهد که همین سلاح‌ها توسط حوثی‌ها برای تهدید و حمله به دریانوردان در کشتی‌های تجاری بین‌المللی در حال عبور در دریای سرخ استفاده شده است.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha