۰ نفر

ایران در واکنش به نتایج انتخابات تایوان: از حق چین برای دفاع از حاکمیت ملی‌اش حمایت قاطع می‌کنیم

۲۴ دی ۱۴۰۲، ۲۰:۲۴
کد خبر: 819528
ایران در واکنش به نتایج انتخابات تایوان: از حق چین برای دفاع از حاکمیت ملی‌اش حمایت قاطع می‌کنیم

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص نتایج انتخابات تایوان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران احترام به تمامیت سرزمینی و حاکمیت ملی کشورها را از مبانی سیاست خارجی خود می‌داند و در این چارچوب همواره حمایت خود را از اصل چین واحد اعلام کرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در این راستا جمهوری اسلامی ایران بار دیگر حمایت قاطع خود را از حق جمهوری خلق چین برای دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت سرزمینی خود و همچنین اتحاد مجدد چین بر مبنای توسعه مسالمت آمیز دو سوی تنگه اعلام می‌دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان حمایت قاطع ایران از حق جمهوری خلق چین برای دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت سرزمینی خود را اعلام کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص نتایج انتخابات تایوان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران احترام به تمامیت سرزمینی و حاکمیت ملی کشورها را از مبانی سیاست خارجی خود می‌داند و در این چارچوب همواره حمایت خود را از اصل چین واحد اعلام کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در این راستا جمهوری اسلامی ایران بار دیگر حمایت قاطع خود را از حق جمهوری خلق چین برای دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت سرزمینی خود و همچنین اتحاد مجدد چین بر مبنای توسعه مسالمت آمیز دو سوی تنگه اعلام می‌دارد.

بر اساس نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری تایوان، نامزد حامی استقلال تایپه موفق شد در این انتخابات پیروز شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha