۲ نفر

یک مقام مسئول اعلام کرد:

سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو تسهیل‌گر فعالیت‌های اکتشافی معادن

۱۵ دی ۱۴۰۲، ۱۲:۰۵
کد خبر: 817753
سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو تسهیل‌گر فعالیت‌های اکتشافی معادن

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو، ابزاری در جهت توسعه فعالیت های اکتشافی و جبران عقب ماندگی های این بخش است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایمیدرو، محمدرضا موثقی نیا تصریح کرد: یکی از نتایج اولیه این سامانه، اجرای سیاست های دولت و وزارت صنعت معدن و تجارت در جهت شفاف سازی داده ها و اطلاعات اکتشافی است.

وی با بیان اینکه رونمایی از این سامانه در ردیف برنامه های ۱۰۰ هفته ای ایمیدرو جای داشته، ادامه داد: اشتراک گذاری این داده ها و نتایج حاصل از آن که در سامانه فوق وجود دارد، گامی در جهت ارایه اطلاعات برای ذینفعان حوزه اکتشاف است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: سرعت دهی به فعالیت های بخش اکتشاف، تحلیل داده ها، جبران کسری هایی است که طی سالیان گذشته ایجاد شده بود.

وی با اشاره به اینکه اکنون نسخه اول سامانه رونمایی شده گفت: با توجه به امکانات و توانمندی هایی که ایمیدرو به همراه طراحان و مشاوران توانمند در آن قرار داده اند، امکان برطرف کردن مشکلات احتمالی و به روزرسانی نسخه فعلی وجود دارد و جزو ویژگی های سامانه است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: دسته بندی اطلاعات، تهیه گزارش و تحلیل داده های اکتشافی در یک سیستم یکپارچه، مسیری برای توسعه روزافزون بخش معدن و صنایع معدنی به شمار می آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha