۰ نفر

اتحادیه اروپا ۶ فرد و ۵ نهاد ایرانی را تحریم کرد

۲۰ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۰۰
کد خبر: 813186
اتحادیه اروپا ۶ فرد و ۵ نهاد ایرانی را تحریم کرد

اتحادیه اروپا امروز ۶ فرد و ۵ نهاد ایرانی را به‌بهانه آنچه حمایت تهران از روسیه در جریان عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین خواند، تحریم کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، اتحادیه اروپا امروز در ادامه مواضع خصمانه خود علیه تهران و مسکو، ۶ فرد و ۵ نهاد ایرانی را در لیست تحریم های خود قرار داد.

در بیانیه صادره از سوی این نهاد آمده است که اقدام مذکور به بهانه آنچه حمایت تهران از روسیه در جریان عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین خوانده شده، اعمال شده است.

بیانیه شورای اروپا در این باره اضافه می کند: شورا امروز علیه ۶ شخص و ۵ نهاد مرتبط با توسعه و تولید پهپادهای (UAV) ایران که در جنگ تجاوزکارانه غیرقانونی روسیه علیه اوکراین استفاده می‌ شوند، اقدامات محدودکننده‌ ای اعمال کرد.

بیانیه مذکور اضافه می کند: فهرست های جدید شامل شرکت «شکاد صنعت آسماری» (Shakad Sanat Asmari)، مدیرعامل، قائم مقام مدیرعامل و دانشمند ارشد آن است. سایر شرکت های سازنده قطعات پهپاد از جمله «شرکت بهارستان کیش» (Baharestan Kish Company) و مدیرکل آن، «سعد سازه فراز شریف» (Saad Sazeh Faraz Sharif) و مدیرعامل آن و همچنین «شرکت سرمد الکترونیک سپاهان» (Sarmad Electronic Sepahan Company) ارائه دهنده خدمات مهندسی هوافضا و نیز شرکت های کمک کننده به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC-QF) در بهبود برنامه پهپادی («شرکت کیمیا پارت سیوان»؛ (Kimia Part Sivan Company).

بیانیه مذکور در اقدامی صرفا رسانه ای اضافه می کند: افرادی که مورد هدف تحریم های امروز قرار گرفتند، مشمول مسدود شدن دارایی ها و ممنوعیت سفر به اتحادیه اروپا خواهند شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha