۱ نفر

فوری؛ طرح جدید مجلس برای کاهش ساعت کاری / تعطیلات هفتگی ۲ روز می‌شود

۲۰ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۵۳
کد خبر: 813145
فوری؛ طرح جدید مجلس برای کاهش ساعت کاری / تعطیلات هفتگی ۲ روز می‌شود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پیرو صحبتی که با رئیس مجلس درباره لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته و کاهش ساعت کاری ادارات داشتم، به احتمال زیاد این لایحه هفته آینده در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت طرح افزایش تعطیلات آخر هفته و کاهش ساعت کاری کارکنان، گفت: لایحه اصلاح ماده ۸۳ قانون مدیریت خدمات کشوری برای افزایش تعطیلات هفتگی به دو روز و ۴ ساعت کاهش کار در هفته بعد از اصلاح اخیر در کمیسیون اجتماعی از هفته قبل به‌ مدت ده روز روی سامانه ثبت پیشنهادات نمایندگان قرار دارد و به احتمال زیاد و  پیرو صحبتی که با ریاست محترم مجلس داشتم، هفته آینده در دستور جلسات صحن قرار خواهد گرفت.
وی گفت: در این لایحه علاوه بر افزایش تعطیلات آخر هفته از یک به دو روز، میزان کار هفتگی از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت کاهش می‌یابد که در این شاخص ایران در زمره کشورهای توسعه‌ یافته قرار می‌گیرد.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی بیان کرد: در دو سده اخیر جنبش‌های کارگری در جهان برای کاهش کار هفتگی و افزایش تعطیلات تلاش زیاد و مستمری داشته‌اند.

گودرزی تاکید کرد: در این لایحه مجلس و دولت مصمم هستند با افزایش تعطیلات هفتگی به دو روز و ۴ ساعت کاهش کار در هفته در جهت ارتقاء منزلت کارکنان و تقویت کیفیت کار، حضور بیشتر اعضای خانواده در کنار همدیگر و تقویت خانواده محوری در جامعه بر اساس ارزش‌های ایرانی و اسلامی و توسعه گردشگری و رفاه اجتماعی هموطنان اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عباس زاده رسول IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  0 0
  داداش گلم ما تازه به دوشغلی عادت کردیم با این حقوق که دولت میدهد باید دوشغل داشته باشیم حالا که یکی پیدا کردیم می خواهی با اضافه موندن در اداره آن شغل هم از دست بدهیم همه در تهران نیستیم که باید به فکر تمام شهرستان هاباشید
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  1 0
  با این حقوق که میدین باید دو روز در هفته کار کنن کارمندان
 • IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  0 0
  نه اینکه ادارجات دراسرع وقت کارملتو راه‌میندازن دوروزتعطیل بشن که هیچکس به‌کاری نرسه