۱ نفر

قیمت روز تیبا یکشنبه ۱۹ آذرماه | کارخانه و صفر

قیمت کارخانه و بازار آزاد تیبا صفر + جدول (صندوقدار، دو پلاس و...)

۱۹ آذر ۱۴۰۲، ۲۰:۱۱
کد خبر: 812997
قیمت کارخانه و بازار آزاد تیبا صفر + جدول (صندوقدار، دو پلاس و...)

بررسی قیمت روز و جدید انواع خودرو تیبا در تاریخ ۱۹آذرماه . برای مشاهده قیمت کارخانه تیبا وارد سایت اقتصادآنلاین شوید. 

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین،  بر اساس جدیدترین قیمت تیبا در بازار آزاد، قیمت تیبا هاچبک صفر سال ۱۴۰۱ با رینگ فولادی ۳۳۹ میلیون تومان اعلام شده است. همچنین قیمت کارخانه تیبا هاچبک سال ۱۴۰۱ ۱۲۷ میلیون تومان است. قیمت تیبا صندوقدار بنزینی سال ۱۴۰۱ هم ۳۲۹ میلیون تومان اعلام شده است. قیمت کارخانه تیبا صندوق دار ۱۲۰ میلیون تومان است. قیمت تیبا دو پلاس سال ۱۴۰۰ نیز به ۳۴۶ میلیون تومان رسیده است. گفتنی است خط تولید تیبا سال ۱۴۰۱ متوقف شد و قیمت کارخانه تیبا نیز مربوط به همان زمان است.

قیمت تیبا صفر در بازار و کارخانه

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
هاچ بک EX ۱۴۰۱ | با رینگ فولادی - سایپا صفر  ۳۳۹,۰۰۰,۰۰۰
هاچ بک EX ۱۴۰۱ | با رینگ فولادی - سایپا صفر  (کارخانه) ۱۲۷,۱۱۷,۰۰۰
صندوق دار SX بنزینی ۱۴۰۱ | سایپا صفر  ۳۲۹,۰۰۰,۰۰۰
صندوق دار SX بنزینی ۱۴۰۱ | سایپا صفر  (کارخانه) ۱۲۰,۱۰۷,۰۰۰
تیبا دو پلاس ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۳۴۶,۰۰۰,۰۰۰

تیبا با نام پیشین مینیاتور در ۲۳ آذر ۱۳۸۹ رونمایی شد. سایپا در طراحی این خودرو، تا حد زیادی از مشاوران و طراحان ایتالیایی، آلمانی و کره‌ای کمک گرفت. در طراحی این خودرو، استفاده از قطعات پراید، کیا ریو و تندر۹۰ مشهود است. ناظمی، مدیر استراتژیک سایپا با تأیید استفاده از مشاوران خارجی در این پروژه، استفاده از تجربیات سایپا در تولید ریو و پراید را باعث کاهش هزینه طراحی این خودرو می‌داند. این خودرو توسعه یافته پلتفرم S۸۱ سایپا بوده ودارای موتور ۱۵۰۰cc با مصرف حدود ۶/۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. این خودرو در نسخهٔ فول هم قابل سفارش بود.

هزینه طراحی این خودرو ۱۲۰میلیون دلار است که استفاده از قطعات و طراحی‌های مشترک، باعث کاهش هزینه تمام شده طراحی آن شد. این خودرو در زمان رونمایی خودرویی برای دهک‌های میانی و پایین جامعه و با قیمت زیر ۱۰ میلیون رونمایی شد اما در پایان با افزایش قیمت از دسترس دهک‌های پایین خارج شد. تولید این خودرو در مردادماه سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم ایمنی کافی خودرو متوقف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha